Lampa podłogowa

Źródło światła LED

Nie ma sklepu, w którym nie kupilibyśmy oświetlenia typu LED. W ciągu ostatnich kilku lat zyskało ono na popularności. Lampa LED do prawidłowego funkcjonowania oczywiście potrzebuje odpowiedniej oprawy. Jednak to nikogo nie zraża, gdyż oprawa do lamp tego typu staje się swoistą ozdobą pomieszczenia.

Lampa LED wszędzie znajdzie zastosowanie

Lampa podłogowaLampa taka jest oparta na diodach. Ta składa się natomiast z diody oraz luminoforu. Lampy takie znajdują zastosowanie nie tylko w mieszkaniach i domach. Oprócz tego, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, diody mają zastąpić miniaturowe żarówki, które umieszczane są na przykład w rozdzielczych tablicach samochodowych. Pracują one przy różnych napięciach. Można wybrać dowolną. Dlaczego ludzie pokochali oświetlenie LED? Przede wszystkim dlatego, że jeśli porównamy je ze zwykłymi lampami żarowymi to okazuje się, że LED jest znacznie bardziej trwały. Zwykłe żarówki przepalają się bardzo szybko. Jednak lampa LED są niesamowicie wytrzymałe. Najlepsze żarówki LED mogą świecić bez przerwy przez nawet 50 tysięcy godzin. Jeśli korzystalibyśmy z niej zatem przez pięć godzin każdego dnia to nie musielibyśmy jej wymieniać nawet przez 30 lat. Do zalet oświetlenia LED bez wątpienia można również zaliczyć to, że wykazują się one większą sprawnością, mają szerszy zakres napięć roboczych oraz nie nagrzewają się do tego stopnia co żarówki tradycyjne. W żarówkach LED nie ma także żadnej zależności pomiędzy temperaturą barwową a napięciem zasilającym.

Warto podkreślić także to, że można również dobierać wybrane przez siebie kolory. Lampy LED mogą mieć bowiem różne kolory.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.