Znajdźmy najlepsze atrakcje turystyczne w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój to popularna miejscowość sanatoryjna. Leczy się tu m.in. choroby układu krwiotwórczego, choroby reumatyczne i endokrynologiczne. Znajdziemy tu nie tylko sanatoria, ale też hotele i pensjonaty. Miejscowość jest popularna wśród turystów.

Kudowa Zdrój – masa najlepszych atrakcji turystycznych

najlepsze atrakcje turystyczne w kudowie zdrójHotele nie narzekają na brak gości. Co roku do Kudowy zdroju przyjeżdża wielu turystów. Przyciągają ich nie tylko pobliskie Góry Stołowe. Najlepsze atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój to też Kaplica Czaszek, Szlak Ginących Zawodów i ruchoma szopka zbudowana w latach 1904-1924. Kaplica Czaszek jest jednym z trzech takich obiektów w Europie. Jest wyłożona piszczelami i czaszkami ofiar zarazy. Robi niesamowite wrażenie. Możemy oddać się tu chwili zadumy nad ludzkim losem. Szlak Ginących Zawodów to miejsce, w którym zapoznamy się z m.in. z tkactwem, garncarstwem i kowalstwem. Obowiązkowo należy spróbować wód leczniczych, z których słynie miejscowość. Mają one dużo soli mineralnych i mikroelementów, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie. Polecam także wycieczki w Góry Stołowe. Koniecznie musimy zobaczyć rezerwat Błędnych Skał z jego labiryntem. Ciekawym miejscem jest też Muzeum Zabawek i Muzeum Żaby, obecnie znane jako Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Znajdziemy tam wiele gadżetów związanych z tym sympatycznym płazem m.in. breloczki do kluczy czy kubki. Niedaleko Kaplicy Czaszek Znajduje się aquapark „Wodny Świat”. Jest to idealne miejsce na spędzenie popołudnia po męczącej wycieczce w góry.

Jak widać w Kudowie Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele przyrody będą zachwyceni Górami Stołowymi Błędnymi Skałami. Możemy tu podreperować nasze zdrowie, zwiedzić ciekawe miejsca lub odpocząć aktynie na górskich wycieczkach.