mieszkanie

Zarządzanie nieruchomościami- jak zacząć w Łodzi?

Termin administracja nieruchomościami brzmi może dosyć tajemniczo, ale kryje się pod nim po prostu zarządzanie domem, kamienicą, blokiem i/lub wspólnotą mieszkaniową w zakresie finansowym, prawnym, organizacyjnym np. monitorowanie płacenia czynszów przez mieszkańców, prowadzenie księgowości i rachunku bankowego, planowanie i przeprowadzanie remontów, czy kontaktu z właścicielami pomieszczeń.

Zarządzanie nieruchomościami to wcale nie taki łatwy temat

mieszkanie Nie jest to takie łatwe. Osoba, która się tym zajmuje musi posiadać szeroką wiedzą z zakresu prawa, finansów oraz nieruchomości. Z tego powodu żeby móc pracować w tym zawodzie należy mieć ukończone studia magisterskie oraz podyplomowe, które obejmuje zarządzanie nieruchomościami; skończone studia kierunkowe lub mieć udokumentowaną praktykę. Obecnie nie istnieje państwowy egzamin dla zarządów, ale w przeszłości taki był i nie można wykluczyć, że niektóre firmy przeprowadzają wewnętrzne testy kompetencji. Prawdopodobnie ze względu na zniesienie egzaminu zaczęły pojawiać się kursy administrowanie nieruchomościami Łódź. Są to zwykle trwają około sześćdziesięciu godzi zajęć teoretycznych i praktycznych, które kosztują kilkaset złotych. Dla osób, które ukończyły studia takie jak administracja, zarządzanie, budownictwo, być może taki kurs wiele daje. Podnosi ich kompetencje i wzbogaca informacje wyniesione ze studiów, natomiast dla kompletnych laików będzie to tylko niepotrzebny kurs, z którego nic nie wyniesie. Kilka godzin na zawieranie umów na pewno nie przygotuje nas na wszystkie sytuacje. Administracja nieruchomości nie jest dla każdego.
Trzeba posiadać nie tylko wszechstronną wiedzę, ale i zdolności interpersonalne.

Należy być osobą komunikatywną i otwartą, by móc rozmawiać z klientami, a jednocześnie lubić pracę w papierach, gdy trzeba wypełniać księgi rachunkowe i rozliczenia roczne. Dlatego zarządzanie nieruchomościami w Łodzi nie jest proste.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.