Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Wśród wielu zabiegów medycyny estetycznej bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby omówić wszelkie szczegóły. Wiadomo, że czasami istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania konkretnych zabiegów np. ciąża, okres karmienia piersią itd.

Regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego

osocze bogatopłytkowe toruńW większości przypadków można jednak bez problemu poddać się zabiegowi w każdej chwili. Jednym z bardziej popularnych obecnie zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Osocze jak wiadomo jest jednym ze składników krwi. W związku z tym musi pochodzić ono z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do żadnych reakcji alergicznych. Konieczne jest więc pobranie krwi przed zabiegiem, a następnie jej odwirowanie w celu pozyskania osocza. Właśnie dlatego zabieg ten często nazywany jest również wampirzym liftingiem, bo wykonuje się go z krwi pacjenta. Jeśli zależy nam na działaniu regenerującym, przeciwzmarszczkowym to dobrym rozwiązaniem będzie osocze bogatopłytkowe toruń ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Najlepiej wybierać kliniki medycyny estetycznej, które cieszą się dużym zaufaniem ze strony pacjentów. Dlaczego warto wprowadzać w skórę składniki znajdujące się w osoczu? Jak sama nazwa wskazuje, w osoczu znajduje się wiele płytek krwi.

Poza tym można w nim znaleźć przeróżne czynniki wzrostu. To wszystko sprawia, że skóra dostaje nowe życie. Osocze mobilizuje skórę do produkcji regeneracyjnych substancji. Ważne jest też pobudzenie do produkcji kolagenu, który odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry. Osocze stosuje się przede wszystkim na skórę twarzy, bo właśnie tam efekty będą zdecydowanie najbardziej widoczne.