Wymiana części w samochodzie

Zepsute auto nie jest żadną nowością w warsztatach samochodowych. Na nieszczęście, bardzo często zdarza się, że dochodzi do uszkodzeń wtedy, kiedy najbardziej jest nam potrzebny środek transportu. Podpowiadamy, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpaleniem samochodu oraz na co należy zwracać szczególną uwagę podczas panowania wjazdu w długą trasę.

Części zamienne do Citroena C5

nowy rozrząd citroen c5Niestety samochód nie jest rzeczą wieczną, która służy nam tak długo, jakbyśmy tego chcieli. Problemy z odpaleniem, dziwne odgłosy w trakcie jazdy lub zapalone kontrolki mogą świadczyć o poważnym problemie z rozrządem. Jeśli zauważymy, że pojawia się sygnał ostrzegawczy oraz migają kontrolki serwisowe, należy niezwłocznie zatrzymać pojazd i postarać się sprawdzić silnik. Wymieniając stare części na nowe, warto skonsultować się z dobrym mechanikiem, w celu znalezienia dobrych części, które będą idealnie pasowały do naszego samochodu. Wiele osób ucieszy fakt, że powstaje w Polsce coraz więcej sklepów, gdzie możemy od ręki kupić nowe lub używane części do niemal każdej marki aut popularnych w Polsce. Ceny również są niższe w porównaniu z poprzednim rokiem, więc – na przykład – za nowy rozrząd Citroen c5 zapłacimy aż 20% taniej niż w roku 2016, gdzie ceny były dość wysokie i nie każdy mógł sobie pozwolić na nową część. Naprawa samochodu, w zależności od uszkodzeń, może niekiedy wynieść nas dość sporą sumę pieniędzy, dlatego zanim zasugerujemy się opinią mechanika, warto sprawdzić ceny nowych części w Internecie, aby nie być zaskoczonym ostateczną ceną wymiany części i naprawy.

Pamiętajmy również, że nowe części mają zazwyczaj dwuletnią gwarancję producenta, która daje nam pewność, że dana rzecz ma bardzo wysoką jakość i zawsze można ją zwrócić, jeśli okaże się, że wybraliśmy zły model. W przypadku starych części naprawianych przez okolicznych mechaników, nie zawsze możemy liczyć na taką gwarancję.