Wykorzystanie pojemników siatkowych w magazynowaniu towarów

Kolejne etapy produkcji asortymentu wymagają właściwego sposobu organizacji i przechowywania oraz zagwarantowania odpowiedniej ochrony produktów. Spełnienie wszystkich warunków prawidłowego magazynowania, transportu czy też dystrybucji towaru przez zakłady produkcyjne możliwe jest dzięki zastosowaniu pojemników siatkowych. Są bardzo częstym wybieranym rozwiązaniem w magazynach spedycyjnych oraz do transportu wewnętrznego i zewnętrznego.

Mocne strony pojemników siatkowych

pojemniki siatkoweTo najbardziej wygodny sposób na organizację i przechowywanie towaru. Wykonane są z najlepszych materiałów, najczęściej bardzo wytrzymałej, zgrzewanej metalowej siatki. Dzięki temu zapewniają dużą nośność i obciążalność, a także stanowią gwarancję odporności na zniszczenia w trakcie transportu. Jest to bardzo ważne w przypadku dystrybucji towaru o mniejszych gabarytach i mało odpornego na uszkodzenia mechaniczne (np. takie jak warzywa czy owoce). Funkcję dodatkową, którą spełniają pojemniki siatkowe jest ich funkcja ekspozycyjna – dają możliwość atrakcyjnego prezentowania towaru, który jest dobrze widoczny poprzez ścianki pojemnika. Z tego względu znajdą swoje zastosowanie również w sklepach i supermarketach. Mimo swojej solidnej konstrukcji są niezwykle lekkie, a tym samym można nimi bardzo wygodnie manewrować. Istnieje możliwość umieszczania kosza jednego na drugim, co jeszcze bardziej wpływa na lepszą organizację miejsca w sklepie czy magazynie. 

Magazynowanie towaru musi być bezpieczne i ergonomiczne – efektywne przechowywanie wiąże się z ekonomicznym wykorzystaniem powierzchni, a także zapewnieniem możliwości łatwego sortowania i lokalizacji produktów. Wszystkie te aspekty często determinują wybór pojemników siatkowych jako najbardziej popularnej metody przechowywania produktów.