Wycieczka szkolna do Rzeszowa

Wycieczka szkolna to nie tylko czas odpoczynku i zabawy po długim okresie nauki, ale również okazja aby poznawać nowe miejsca i zdobywać wiedzę w ciekawszy sposób niż siedząc w ławce. Jeśli zależy nam na niedługiej, przyjemnej wycieczce dobrym pomysłem będzie wizyta w Rzeszowie. 

Co ciekawego można zobaczyć podczas wycieczki szkolnej do Rzeszowa?

wycieczki szkolne RzeszówSpacer uliczkami Rzeszowa jest samą przyjemnością. Jest to naprawdę bardzo czyste i zadbane miasto. Podczas spokojnej przechadzki możemy podziwiać Rynek z ratuszem, zamek (niestety tylko z zewnątrz), kościół farny z bogatym barokowym wnętrzem czy słynną ulicę 3-go Maja gdzie mieści się Muzeum Okręgowe oraz uroczy kościół Pijarów z pięknymi dekoracjami stiukowymi w środku. Na wycieczki szkolne Rzeszów oferuje wspaniałą atrakcję dla najmłodszych – Muzeum Dobranocek gdzie dzieci zobaczą, a nauczyciele i rodzice przypomną sobie takie postacie jak Miś Uszatek, Reksio, Bolek i Lolek czy Pingwin Pik-Pok. Niesamowitą atrakcją jest także Podziemna Trasa Turystyczna utworzona z piwnic rzeszowskich kamienic. Oprowadzi po niej wykwalifikowany przewodnik, który opowie także o historii Rzeszowa. Nie można też zapomnieć o fontannie multimedialnej, którą dzieci wprost uwielbiają. Warto przed wyjazdem sprawdzić w jakich godzinach aktualnie odbywają się jej pokazy. Dla miłośników przyrody przygotowano specjalna ścieżkę edukacyjną w rezerwacie przyrody na Lisiej Górze. Można tu z dala od miejskiego zgiełku poobcować z naturą.

Stolica Podkarpacia to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę. Spokojna atmosfera i ciekawe atrakcje turystyczne, a także brak tłumów zwiedzających sprawiają, że nasza wycieczka będzie przebiegać bez pośpiechu. A po zwiedzaniu warto spróbować najlepszych zapiekanek, które można kupić niedaleko dworca PKP.