Wybór tornistra dla ucznia

Wraz z pierwszą klasą do dziecka przychodzą nowe wyzwania. Nowe miejsce, nowi koledzy i koleżanki, więcej materiału do nauki mogą być czasem bardzo stresujące. Często rodzice próbują umilić dziecku ten czas, kupując ciekawe dla malucha przybory szkolne. Jednym z takich akcesoriów jest plecach lub tornister.

Właściwości usztywnianych tornistrów dla pierwszoklasistów

usztywniany tornister dla pierwszoklasistyPlecaki mogą być odpowiednie dla każdego wieku, natomiast tornistry to atrybuty głównie dzieci młodszych. Na rynku istnieje ogromny wybór tornistrów dla dzieci. Są to zazwyczaj kolorowe tornistry z postaciami z bajek i kreskówek. Kiedy w kinach pojawi się jakiś nowy film animowany, producenci tornistrów od razu podchwytują ten pomysł i zaraz powstaje plecak z rysunkami ulubionych bohaterów z bajki. Oprócz atrakcyjnego wyglądu teczki, musi ona być także odpowiednio wyprofilowana, żeby nie powodowała wad postawy u najmłodszych. To zadanie spełnia usztywniany tornister dla pierwszoklasisty, który dzięki twardemu podparciu pleców oprócz zapobiegania wadom postawy, koryguje te już powstałe. Tornister posiada dwa paski, które zakłada się na ramiona co pozwala dobrze rozłożyć znajdujący się w nim ciężar. Niektóre z nich posiadają dodatkowo stelaż, który pełni funkcję dodatkowego wzmocnienia pleców. Na rynku obecne są także tornistry na kółkach z wyciąganą rączką, aby całkiem odciążyć plecy dziecka. Jednak są one mało praktyczne, ponieważ w szkole dzieci często poruszają się po schodach.

Wybór odpowiedniego plecaka dla ucznia może się okazać nie lada wyzwaniem. Oprócz funkcjonalności i właściwości korekcyjnych, tornister powinien się przede wszystkim naszemu dziecku podobać. Już w pierwszej klasie dzieci przywiązują dużą wagę do posiadanych przez nie przedmiotów i chcą, żeby podobały się innym.