Wybór pełnoporcjowej karmy dla psa

 

Na polskim rynku można znaleźć całe mnóstwo karm dla zwierząt. Właściciele psów często decydują się na zakup karmy, która zaspokoi potrzeby ich zwierzęcia. Najczęściej kupowane są karmy bytowe, czyli takie które wystarczą do żywienia psa w ciągu dnia. Psa żywionego karmą suchą nie należy żywić niczym innym.

Karma dla psa z kaczką, dziczyzną i śledziem

canagan country gameW swojej karmie dostaje on wszystko, czego potrzebuje, jeśli jest to karma pełnoporcjowa. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można znaleźć karmy marki Canagan. Są to karmy wysokiej jakości. Oczywiście kosztują one więcej niż karmy z supermarketów, ale ich skład jest zdecydowanie bogatszy. Wśród nich znaleźć można np. karmę z kaczką świeżą i suszoną. Jest to dobre rozwiązanie dla zwierząt, które nie tolerują popularnych białek zwierzęcych. Wtedy mięso w postaci kaczki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taka karma jak canagan country game przeznaczona jest dla psów średnich. Zawartość kaczki w tej karmie wynosi aż 28,5%. To właśnie dlatego cena tej karmy jest wyższa. Wystarczy przejrzeć etykietę karmy z supermarketu, by przekonać się, że znajduje się w niej ok. 4% mięsa. Najczęściej są to jeszcze mięsne odpady, czyli produkty uboczne. Do takich karm dodaje się mnóstwo barwników, ulepszaczy smaków, by tylko były chętnie zjadane. Z naturalnymi składnikami nie mają one nic wspólnego. Alternatywnym rozwiązaniem może być stosowanie karmy marki Canagan. Wysoka zawartość kaczki nie jest jedyną zaletą tej karmy.

W karmie dodatkowo znajduje się dziczyzna. Zawartość dziczyzny wynosi aż 15,5%. Jest to składnik, który szczególnie smakuje psom. Oprócz tego w karmie tej znajduje się śledź suszony w ilości 8,5%. Jak widać, skład tej karmy jest bardzo ciekawy. Psy zjadają tę karmę z chęcią i wpływa ona pozytywnie na ich zdrowie.