Witamina C w postaci proszku

Jak wiadomo, nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać witamin, dlatego konieczne jest codzienne ich dostarczanie. Wyjątkiem jest witamina D, której produkcje wzmaga działanie promieni słonecznych. Na pewno w największej ilości powinniśmy dostarczać witaminę C.

W jakiej formie zażywać witaminę C?

wit c naturalna w proszkuWielu lekarzy i dietetyków zaleca stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety, która jest bogata w warzywa i owoce, będące głównym źródłem najważniejszych witamin i składników mineralnych. Jest to dobre rozwiązanie, jednak z wchłanialnością witamin z pożywienia bywa różnie, ponieważ niektóre produkty ją zmniejszają. W wyniku tego zamiast sto procent konkretnej witaminy, przyjmujemy jedynie około czterdzieści procent, co może nie zaspokoić zapotrzebowania naszego organizmu. Bez wątpienia przede wszystkim powinniśmy pamiętać o witaminie C, która ma kluczowe znacznie dla naszego organizmy, gdyż bierze udział w niemalże wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie. Dodatkowo wzmacnia odporność, dzięki której rzadziej chorujmy lub lżej przechodzimy różne infekcje. Obecnie uważa się, że najlepsza jest wit C naturalna w proszku, którą możemy kupić w każdej aptece. Ze względu na swoją formę, jest łatwa w zastosowaniu i co najważniejsze nie posiada żadnych zbędnych i szkodliwych dodatków. Składa się wyłącznie z kwasu askorbinowego, który można codziennie przyjmować w określonych na opakowaniu dawkach. Przeważnie można ją rozpuścić w szklance wody lub dodać do ulubionego napoju.

Dużą zaletą witaminy C w proszku jest też możliwość spożywania jej rano, popołudniu lub przed snem. Nie powinno się przekraczać zalecanej, dziennej dawki witaminy C, gdyż może to powodować skutki uboczne. Co do źródła pochodzenia tejże witaminy, to najlepiej kupować ją w sprawdzonych aptekach.