W marketach można zakupić nowego grilla

 

Byliśmy ostatnio z rodziną na zakupach w markecie. Oprócz nas na podobny pomysł wpadły setki innych rodzin i ruch, mimo wczesnych godzin, był dość spory. Może dlatego, że była to sobota. W każdym razie wielkie oblężenie przeżywały półki poświęcone ogrodnictwu. Nic w tym dziwnego, w końcu mamy maj. Naszła mnie jednak pewna refleksja.

W sklepach rozpoczął się sezon grillowy

tanie grille WeberGalerie handlowe, markety i wszelkiej maści sklepy żyją sezonami. Obserwuje to do wielu lat, regularnie wybierając się z rodziną na zakupy, Do głębszej refleksji skłoniła mnie nasz ostatnia wizyta w markecie, podczas której mogliśmy obserwować wzmożone zainteresowanie przecenionym towarem ogrodniczym. Z racji tego, że rozpoczął się sezon grillowy, to wiele osób zdecydowało się kupić nowy grill. Prawdziwym hitem ostatniego weekendu okazały się niezwykle tanie grille Weber – marka ta uchodzi za producenta jednych z lepszych sprzętów do grillowania. Tak to już jest, że świat marketingu niesie nas na falach sezonowości. Poddawani jesteśmy falowym trendom na zakupu konkretnego typu produktów. Każda okazja staje się dla handlowców pretekstem- tak jak teraz ciepłe majowe dni do wypromowania grilla. W sumie, gdybyśmy z rodziną nie kupili niedawno grilla, też pewnie wyszlibyśmy z marketu z nowym sprzętem. Tym bardziej, że z roku na rok producenci zaskakują nas coraz nowszymi rozwiązaniami. Grille są coraz bardziej funkcjonalne, a przy tym niezwykle atrakcyjne wizualnie.

Sezon grillowania właśnie się zaczął, o czym świadczą chociażby ekspozycje tematyczne w marketach. Sezonowo jako klienci zachęcani jesteśmy do kupna konkretnych produktów. Na ten moment są to sprzęty do grillowania i wszystko to, co się przyda w ogrodzie. Z racji tego, że takim akcją towarzyszą wyprzedaże, klientów nie brakuje.