Uszczelnienie okien taśmą do ciepłego montażu

 

Stolarka okienna to bardzo ważny element budowy domu. Ciepłe i szczelne okna będą nam służyły przez długie lata, dlatego nie można iść na kompromis przy montażu okien. Warto stosować sprawdzone rozwiązania, które zapewnią nam dobrą jakość na długi okres czasu. Nie powinniśmy oszczędzać na tym elemencie, gdyż tylko dobrze wykonane i szczelne okna nie będą wymagały szybkiej wymiany.

Zastosowanie taśm do ciepłego montażu w stolarce okiennej

taśma do ciepłego montażuOkna z reguły montuje się przy pomocy pianki montażowej wewnątrz wcześniej przygotowanego otworu okiennego. Niestety właściwości zarówno konstrukcyjne, jak i izolacyjne pianka montażowa zachowuje tylko i wyłącznie gdy nie jest narażona na wilgoć z powietrza. Na rynku jakiś czas temu pojawiła się technologia ciepłego montażu w postaci taśm uszczelniających. Metoda była bardzo nowatorska, jednak obecnie możemy mówić już o niej jako o metodzie pewnej i sprawdzonej. Typowa taśma do ciepłego montażu jest taśmą wykonaną z reguły ze szczelnego i jednocześnie przepuszczającego parę materiału którą nakłada się ramie okiennej w sposób przykrywający piankę montażową. Dzięki takiemu sposobowi montażu pianka nie będzie narażona na działanie wilgoci, co zapewni jej początkowe właściwości pomimo upływu czasu. Od chwili wynalezienia ciepłego montażu do dzisiaj minęło niewiele czasu, jednak obecnie z tej technologii korzysta niemal każdy inwestor budujący swój wymarzony dom. Przez te kilka lat sprawdzono efekt jej działania i stwierdzono, że przynosi on efekty.

Wykonawcy chcąc się uchronić przed naprawami gwarancyjnymi sami polecają lub wręcz nakazują w swoich ofertach jej montaż. Doskonale zdają sobie sprawę z jej skutecznego działania, stąd ogą ją polecić bez większych obaw. Oczywiście stosowanie tej taśmy nie jest obowiązkowe i nie przewidują tego żadne przepisy, jednak jeśli zależy nam na dobrze wykonanej pracy to radzę się nad tą opcją zastanowić.