Trasa rowerowa wzdłuż polskiego morza

W ostatnim dwudziestoleciu na polskich drogach przybyło aż o czterdzieści procent samochodów. To bardzo dużo i jest to widoczne gołym okiem w każdym, dużym mieście. Kiedyś przeciętna rodzina posiadała maksymalnie jedno auto a teraz bywa, że czteroosobowa rodzina ma aż cztery auta. Trzeba poszukać alternatywy albo wybudować dodatkowe drogi.

Wzdłuż polskiego wybrzeża są świetne ścieżki rowerowe

rowerem wzdłuż wybrzeża PolskiPraktyczniejszym, tańszym i zdrowszym środkiem transportu niewątpliwie jest rower, którym zaparkujemy w każdym miejscu za darmo. Coraz więcej ludzi, mieszkających w dużych miastach zamienia swoje samochody na dwa koła, ponieważ tracą zbyt dużo czasu i nerwów na wieczne korki. Ale rowerem można jeździć wszędzie, nie tylko do pracy czy na zakupy. Od dawna są modne wakacje na rowerze, na które można się wybrać samemu lub z całą rodziną. Jeżeli na wakacje jedziemy nad morze, to warto skorzystać z oferty – rowerem wzdłuż wybrzeża Polski, ponieważ są tam specjalnie zbudowane ścieżki rowerowe, które ciągną się na długości całego polskiego wybrzeża. Nie trzeba od razu pokonywać całej trasy ponieważ wynosi ona ok. 50 km, ale można wycieczkę rowerem podzielić na kilka etapów i przy okazji zwiedzić przybrzeżne miasta nadmorskie. Dwa koła stały się idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią naturę i zdrowy, oraz aktywny wypoczynek. Powstaje coraz więcej tras rowerowych ponieważ rośnie liczba użytkowników rowerów.

Polskie wybrzeże zachęca turystów do przyjazdu świeżym powietrzem, pełnym cennego jodu, pięknymi plażami, nietypową architekturą oraz najlepszymi ścieżkami rowerowymi, które są nieprzerwanym, pięćdziesięcio kilometrowym pasem, zapewniającym mnóstwo atrakcji po drodze. Wystarczy mieć swój rower, albo go wypożyczyć na miejscu w jednej z wypożyczalni.