Terapia w domu antynikotynowa

 

Wielu osobom uzależnienie od nikotyny wydaje się dość niegroźnym, jeśli chodzi o aspekty społeczne. Taka osoba normalnie funkcjonuje, chodzi do pracy i żyje w rodzinie. Jednak w dalszym ciągu jest to nałóg, którego trzeba się pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem jest terapia. Poprzez specjalne środki można całkowicie pozbyć się głodu nikotynowego, a także konsekwencji psychicznych decyzji o pozbyciu się nałogu.

Antynikotynowa terapia domowa

terapia antynikotynowaWiele osób chce pozbyć się nałogu nikotynowego, ale nie wie jak to zrobić. Najlepsza jest terapia antynikotynowa, którą przeprowadza się samodzielnie, w domu. Osoba, która chce rzucić palenie musi kupić odpowiedni suplement diety. Składa się on głównie z cytozyny. Jest to środek, który możemy stosować zamiast nikotyny, aby nie czuć głodu psychicznego. Jednak cytozyna nie uzależnia, ani nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Rzucanie palenia jest dużo łatwiejsze, jeśli mamy taki preparat. W pierwszych dniach terapii stosuje się duże ilości tego suplementu, aby przesycić organizm cytozyną. Następnie kuracja polega na zmniejszaniu ilości przyjmowanych kapsułek. Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii, taka osoba nie sięga po papierosy, ani nikotynę w innych postaciach. Nie czuć także głodu nikotynowego, co dla wielu ludzi jest najgorszym aspektem rzucania palenia papierosów. Ten czynnik został wyeliminowany.

Najważniejsze podczas terapii jest to, aby skrupulatnie trzymać się założenia, że nie chcemy już więcej mieć do czynienia z nikotyną. Nie można pozwolić sobie nawet na jednego papierosa lub inną dawkę nikotyny. Szybko zauważymy, że poprzez palenie papierosów nie tylko traciliśmy pieniądze na nałóg, ale też czas. Spalenie dwudziestu papierosów dziennie to średnio sto czterdzieści minut, czyli ponad dwie godziny.