Terapia leczenia uzależnień

Każde poważne uzależnienie, czy to od narkotyków, hazardu, czy też od alkoholu powoduje wyniszczenie osoby uzależnionej, a także całego jej otoczenia. Uzależniony przestaje interesować się pracą, rodziną, zdrowiem i stanem konta, chyba że brakuje mu środków na alkohol lub narkotyki. Liczy się tylko silna potrzeba, którą należy wypełnić.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu

leczenie choroby alkoholowejUzależnienie alkoholowe jest bardzo trudną w leczeniu chorobą, która dotyka nie tylko osobę pijącą w nadmiarze, ale również jej najbliższych. Często prowadzi do agresji, powstawania współuzależnień u małżonka  lub dzieci, a w konsekwencji do rozpadu rodziny i trwałego zerwania więzi. Osoba uzależniona potrzebuje bezwzględnej pomocy, aby wyrwać się z nałogu. Bez jakiegokolwiek wsparcia i motywacji bardzo trudno jest się zdecydować na leczenie, szczególnie, że wielu pijących nie widzi problemu. Często specjalnej terapii wymaga również rodzina alkoholika. Sama kuracja przynosi najlepsze efekty, jeżeli człowiek, który nadużywa alkoholu sam zrozumie, że ma problem i leczenie choroby alkoholowej jest w jego przypadku niezbędne. Skuteczna terapia trwa około dwunastu tygodni, przy czym wiąże się z odtruciem alkoholowym na samym początku. Detoks powinien być przeprowadzony przez specjalistów oraz poprzedzony dokładnymi badaniami lekarskimi (morfologia, EKG itp.), aby wykluczyć przeciwwskazania zdrowotne i wykluczyć ewentualne negatywne skutki uboczne.

Osoba uzależniona od alkoholu często sama nie dostrzega, kiedy przekroczyła granicę, w której zwyczajne piwo ze znajomymi zmienia się w zgubny nałóg. Cierpi na tym rodzina, praca oraz sam chory, w związku z tym rozpoczęcie skutecznej terapii jest tak istotną rzeczą dla całego otoczenia. Warto szukać profesjonalnych ośrodków, które rzeczywiście pomagają w usunięciu problemu.