Terapia dzieci i młodzieży

Współczesne tempo życia sprawia, że funkcjonujemy pod presją i w ciągłym stresie. Często odbija się to na naszych bliskich, szczególnie odczuwają ten fakt dzieci. Dochodzi do zaburzenia ich poczucia bezpieczeństwa co może skutkować różnego rodzaju schorzeniami fizycznymi lub psychicznymi. Bez pomocy specjalisty nie da się nad tym wszystkim zapanować.

Polecany terapeuta z Poznania

psychoterapia dzieci poznańDolegliwości natury fizycznej leczymy u lekarzy specjalistów, natomiast z problemami natury psychicznej udajemy się do psychologa lub psychiatry gdy zajdzie taka potrzeba.  Jeszcze do niedawna konsultacje psychologiczne nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wręcz przeciwnie osoby z nich korzystające bały się stygmatyzacji i utrzymywały ten fakt w tajemnicy. Obecnie dostrzegamy potrzebę rozmowy z psychologiem czy terapeutą i chętnie z nich korzystamy. Nawet dzieci i młodzież mogą szukać wsparcia w gabinetach terapeutycznych. Jeśli interesuje nas skuteczna psychoterapia dzieci Poznań jest miejscem w którym znajdziemy najlepszych specjalistów. Spotkania ze specjalistą pomogą zmienić sposób myślenia i zachowania. Zminimalizują negatywne emocje, nauczą wyrażać myśli i uczucia. Diagnoza opiera się na obserwacji, zebranym wywiadzie oraz wynikach rozwiązanych testów. Konsekwencją diagnozy jest stosowna terapia indywidualna lub grupowa. Skuteczność terapii zależy od zaangażowania, szczerości i stosowania się do zaleceń.

Terapeuta dziecięcy to osoba przygotowana do pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomaga im poznać słabe i mocne strony. Pokazuje jak w prosty sposób nabywać nową wiedzę i doskonalić umiejętności. Pomaga radzić sobie z sytuacjami stresowymi, podnosi samoocenę i poprawia jakość życia. Dobrego specjalistę znajdziemy w polecanym gabinecie psychoterapeutycznym.