Technika druku offsetowego

Druk offsetowy to jeden z najbardziej ekonomicznych metod wykorzystywany w poligrafii, charakteryzujący się bardzo niskim kosztem pojedynczego arkusza druku. Jednakże koszty uruchomienia minimalnej produkcji są wysokie, tak więc w przypadku takiego rodzaju druku im większe zamówienie tym niższa cena za usługę. Warto jest więc przy dużych zamówieniach zainteresować się nowoczesnym drukiem offsetowym. 

Zalety druku offsetowego

drukarnia offsetowa toruńDruk offsetowy jest oryginalną odmianą druku płaskiego, który przenoszony jest na podłoże za pomocą cylindra obciągniętego gumą. Wyróżniamy przede wszystkim druk offsetowy arkuszowy, który polega na przenoszeniu na papier bądź karton farby offsetowej o bardzo lepkiej konsystencji, a następnie na jej utrwaleniu poprzez wsiąkanie i polimeryzację. Kolejno możemy wymienić także druk zwojowy znajdujący swoje zastosowanie w druku wysokonakładowym, który polega na przenoszeniu farby na gorąco poprzez jej wsiąkanie i odparowywania, jak i na zimno poprzez jedynie jej wsiąkanie. Druk offsetowy w szczególności będzie opłacał się przy dużych nakładach, które wymagają wydrukowania co najmniej kilkuset kopii danego wydruku bądź większych formatów niż A4. Zalety takiego rodzaju usługi jaką proponuje nam drukarnia offsetowa toruń to przede wszystkim opłacalność przy wysokich nakładach, możliwość druku na nietypowych materiałach oraz duża swoboda w manipulowaniu kolorami. Taki druk daje nam również możliwość stosowania dowolnej liczby kolorów dodatkowych. 

Metoda drukowania offsetowego jest coraz bardziej popularna wśród dużych firm, które korzystają z takich usług na wyższą skalę. Jest to druk niezwykle ekonomiczny, dzięki któremu przy dużych zamówieniach możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy oraz być pewni, że jakość usługi będzie na najwyższym poziomie z możliwością dostosowania się do potrzeb każdego klienta.