Stosowanie kannabidiolu w leczeniu chorób cywilizacyjnych

Obecnie bardzo dużo mówi się o tzw. chorobach cywilizacyjnych. Są to schorzenia dotykające dużą część społeczeństwa. Wywoływane są przez przeróżne czynniki i na pewno warto przez całe życie starać się działać profilaktycznie, aby nie doszło do rozwoju tych chorób.

Działanie lecznicze i profilaktyczne kannabidiolu

cbdJednak to choroby cywilizacyjne sprawiły, że na rynku pojawiło się całe mnóstwo syntetycznych leków. Dzięki nim bogacą się ciągle firmy farmaceutyczne. Ciekawe jest to, że gdyby o właściwościach kannabidiolu mówiło się więcej, to wiele z syntetycznych preparatów zniknęłoby z aptecznych półek. Kannabidiol to kannabinoid, czyli naturalny składnik występujący w konopiach. Okazuje się, że związek ten dobrze radzi sobie w profilaktyce i leczeniu różnych chorób – również chorób cywilizacyjnych. Dlatego cbd sprzedaje się w wielu preparatach, najczęściej w sklepach internetowych. W przeciwieństwie do syntetyków olej konopny nie posiada działań niepożądanych. Wynika to z faktu, że jest substancją naturalną, nieprzerobioną w żaden sposób – nie dodaje się do niej niczego, co miałoby wspomagać czy osłabiać działanie. Wątroba nie musi pracować na pełnych obrotach w czasie przyjmowania kannabidiolu tak jak dzieje się to w trakcie terapii syntetycznymi lekami. Obecnie kannabidiol stosuje się np. w terapiach odwykowych. Chodzi tutaj o odwyk od alkoholu czy opiatów (silnych leków przeciwbólowych, które mają działanie narkotyczne).

U osób starszych z kolei kannabidiol może być wykorzystywany w leczeniu choroby Alzheimera. Astma, cukrzyca oraz reumatyzm również mogą być leczone za pomocą olejku CBD. Oczywiście nie jest to preparat, który może zastąpić przyjmowane na co dzień leki. Ma on jednak za zadanie wspomagać proces leczenia choroby, do tego działa bardzo dobrze profilaktycznie.