Stalowy warsztat dla mojego męża

 

Mój mąż jest pasjonatem starych samochodów. Kupuje stare wraki i odrestaurowuje je od podstaw. Cudowne hobby, gdyby nie to, że nasze podwórko wygląda jak skup złomu. Do czasu, aż na świecie pojawi się nasze pierwsze dziecko, mam zamiar coś z tym zrobić.

Lekka hala warsztatowa

hale stalowe warsztatoweZależy mi, aby nasze podwórko w najbliższych miesiącach zaczęło być ogrodem. Namawiam męża, żeby postawił sobie garaż z warsztatem i tam realizował swoje wizje. Niestety, jeśli zdecydujemy się na budowę, to zajmie to zbyt dużo czasu. W poszukiwaniach rozwiązań przeszukiwałam zakamarki Internetu i trafiłam na hale stalowe warsztatowe. Lekka, szybka do montażu konstrukcja wydaje się odpowiednim rozwiązaniem. Możliwość wyboru rozmiarów, ustawień, bram, kolorów to dodatkowe atuty. W porównaniu do murowanego budynku stalowy warsztat zajmując taką samą powierzchnię na gruncie, będzie posiadał większą kubaturę. A przy ilości sprzętu, części i akcesoriów potrzebnych do pracy, które posiada mój mąż, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Mam nadzieję, że sprawi to, że cześć sprzętów, których nazw nawet nie znam, przeniesie się z naszego domu do warsztatu. Przy konstrukcjach stalowych, składających się z modułów, istnieje prosty sposób na zwiększenie powierzchni hali. Dołączając kolejne elementy, zyskujemy dodatkową przestrzeń. Szansa łatwej i szybkiej rozbudowy na pewno będzie dla mojego męża kusząca. Z naszych wstępnych obliczeń wynika, że postawienie takiej hali warsztatowej jest tańsze, niż budowa. Jest to niewątpliwie kolejna bardzo ważna zaleta.

Decyzja o zakupie i montażu stalowej hali, która będzie pełniła funkcję garażu i warsztatu, została przez nas podjęta jednogłośnie. Teraz oboje czekamy z niecierpliwością na realizację naszego zamówienia: ja nie mogę się doczekać odzyskania ogrodu, a mój mąż – posiadania swojego królestwa.