Sesja u fotografa dziecięcego w prezencie

 

Kiedy urodziłam trzecie dziecko, rodzina i znajomi nie wiedzieli, co kupić na prezent dla dziecka. Mieliśmy już zabawki i ubranka, a niezbędną wyprawkę kupowaliśmy już wcześniej. Kilka razy dostaliśmy po prostu pieluchy, bo tego nigdy za dużo, a potem…

Sesja fotograficzna na prezent dla dzieci

rekomendowana fotografia dziecięca w ŁodziZnajomi zaskoczyli mnie informacją, że z okazji Dnia Dziecka postanowili zasponsorować sesję fotograficzną moich dzieci. Początkowo z mężem podeszliśmy do tego trochę sceptycznie. Nasze dzieci to żywe srebra, wszędzie ich pełno i trudno je sfotografować, chyba że akurat śpią. Nie wypadało nam jednak odmówić takiego prezentu, więc zadzwoniliśmy do fotografa, żeby umówić się na konkretny termin, który będzie nam pasować. Przed sesją poczytaliśmy trochę opinii o tym fotografie i okazało się, że trafiło się nam nie byle co, ale najczęściej rekomendowana fotografia dziecięca w Łodzi. Ten fotograf pracuje głównie z dziećmi, często robi zdjęcia w czasie chrztów czy urodzin najmłodszych. Jadąc do studia, zapakowaliśmy od razu całą torbę rzeczy na zmianę dla dzieci. Pogoda nie sprzyjała i zdjęcia miały być robione tylko we wnętrzu budynku, ale i tak spodziewaliśmy się, że dzieci trzeba będzie przebrać – wcale się nie przeliczyliśmy. Fotograf okazał się bardzo sympatyczny i zamiast prosić nas, żebyśmy pomogli mu ustawić dzieci do pozowania powiedział, że woli, żeby czuły się swobodnie i naturalnie. Miał w studiu całą salę dla dzieci, z kącikami tematycznymi, więc dzieciaki mogły po niej biegać i bawić się do woli. Miał nawet trochę kostiumów, więc starsze dzieci mogły się przebierać za postacie z bajek, a najmłodsza córeczka dostała strój dla pszczółki, a potem dla króliczka.

Fotograf zaproponował nam kawę i kilka magazynów, a sam po prostu chodził za dziećmi z aparatem i starał się zrobić im zdjęcia kiedy zupełnie nie zdawały sobie sprawy, że on tam jest. Fotografie wyszły rewelacyjnie!