Serwisowanie maszyn rolniczych po sezonie letnim

Sezon prac dla rolników kończy się w okolicach października. Maszyny rolnicze w okresie letnim eksploatowane są do maksimum. Kiedy prace dobiegają końca przychodzi czas na serwisowanie wszystkich narzędzi i maszyn z myślą o kolejnym sezonie. Jest to proces długotrwały, a rolnicy swoje sprzęty serwisują najczęściej samodzielnie.

Sprawdzenie akumulatorów jedną z czynności serwisowych

akumulatory do maszyn rolniczychMaszyny rolnicze, wbrew ich dość prostemu zastosowaniu, nie są wcale łatwe do napraw i serwisowania. Czasem pojawia się konieczność skorzystania z profesjonalnego serwisu. Większość prac można zrobić samemu. Na pewno można wszystko dokładnie posprawdzać. Po sezonie można też trafić na promocję w hurtowniach z częściami do maszyn. O wiele taniej można kupić akumulatory do maszyn rolniczych, które są jedną z najważniejszych ich części. Bez akumulatora maszyna nie odpali. Nie naładuje się również alternator. Serwisowanie maszyn rolniczych polega między innymi na sprawdzeniu akumulatorów. Jeśli zachodzi taka konieczność to wymienia się je na nowe. to akurat bardzo prosta czynność, z którą każdy radzi sobie we własnym zakresie. Poza akumulatorami przegląda się również inne części. Silnik, skrzynia biegów czy hamulce – ich regularne sprawdzanie daje pewność, że maszyny będą sprawnie pracować przez cały kolejny sezon. Kiedy cały park maszynowy jest już dokładnie sprawdzony można się szykować na następną wiosnę. Profilaktyczna konserwacja maszyn to konieczność, ale wykonuje się ją zawsze po zakończonym sezonie na prace rolnicze.

Rolnicy muszą być pewni, że ich maszyny są gotowe do pracy na kolejny sezon. Dlatego jeszcze przed zimą serwisują swoje maszyny rolnicze. Prace konserwacyjne to między innymi sprawdzenie akumulatorów. Wszystko musi działać doskonale przed kolejną wiosną.