Rajstopy przeciwżylakowe – ważna profilaktyka

Z problemem żylaków boryka się dziś coraz więcej osób. Schorzenie to nie trapi już jedynie starsze osoby, coraz częściej żylaki pojawiają się również u młodych osób, których zawody wymagają ciągłego stania na nogach. Dodatkowo należy również pamiętać o tym, że skłonność do powstawania możemy niestety również dziedziczyć. 

Żylaki: jak z nimi walczyć? 

rajstopy ariesDo powstawania żylaków prowadzi nadmierne rozszerzanie się żył, za które odpowiada zbyt wysokie ciśnienie krwi. W ten właśnie sposób dochodzi do powstanie szpecącego kończynę żylaka. Co sprzyja powstawaniu schorzenia? Przede wszystkim wymagająca ciągłego stanie praca fizyczna (krew z całego organizmu dopływa wówczas głównie do kończyn dolnych i tam też się zatrzymuje), genetyka, ale również niezdrowy tryb życia (zła dieta, brak ruchu). Mówiąc o żylakach należy również pamiętać o odpowiednim obuwiu. Udowodniono bowiem, że źle dobrane, niewygodne buty na zbyt wysokim obcasie mogą prowadzić do problemów z krążeniem, a w konsekwencji do powstawania skrzepów w żyłach. Istnieją jednak różne sposoby na walkę z żylakami. Najbardziej popularnym i sprawdzonym produktem są niewątpliwie rajtopy przyciwżylakowe aries. Rajstopy aries zalicza się do produktów zdrowotnych, ponieważ łagodzą one początkowe objawy niebezpiecznej niewydolności żył. Dodatkowo rajstopy te wpływają pozytywnie na komfort i wygodę: niwelują poczucie zmęczenia oraz ciężkości stóp. Rajstopy aries posiadają idealną grubość 140 DEN, dzięki której sprawdzą się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Produkt ten posiada w swoim składzie elastyczną lycre, która dopasowuje się do każdego kształtu nogi. Dodatkowym atutem jest również to, że rajstopy te posiadają specjalne mikrokapsułki Skintex Anti-Heavy-Legs, który zapewnia działanie chłodzące i odświeżające. 

Żylaki to poważny problem, z którym boryka się dziś coraz więcej osób. Niewydolność żylna może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Warto więc zadbać o swoje zdrowie stosując specjalne rajstopy przeciwżylakowe.