Przeprowadzone uszczelnianie balkonu

 

Rok temu kupiłam nowe mieszkanie. Od razu gdy się do niego wprowadziłam wszystko zostało dokładnie wyremontowana. Myślałam też, że wszystko zostało wykonane tak jak powinno. W sumie dopiero teraz po zimie widać, że tak nie było.

Dobrze uszczelniony balkon

uszczelnienie balkonuZauważyłam, że jest coś nie tak z balkonem. Okazało się, że woda nie spływa z niego tylko część zatrzymuje się na płytkach a część jej dostaje się pod nie. Poprosiłam fachowca żeby do mnie przyszedł i powiedział co jest nie tak. Pan powiedział mi, że jest po prostu nieszczelny balkon i że trzeba to jak najszybciej zrobić. Bo niedługo nie będzie już co tu robić. Takie uszczelnienie balkonu nie jest też drogie. Będę musiała kupić po prostu specjalny klej a także profile okapowe na balkon. Bo wcześniej nie zostały one założone i całkiem możliwe, że to właśnie przez to stało się to co się stało. Pojechałam więc do sklepu gdzie mogłam kupić tego typu rzeczy. I w sumie od razu udało mi się dostać wszystko i to w bardzo dobrej cenie. Gdy już wszystko miałam pan przystąpił do pracy. Zastanawiałam się ile takie uszczelnianie może trwać. Jednak pan powiedział mi, że najczęściej nie jest to jakiś bardzo długi proces. Wszystko zależy od tego do jakiego miejsca dostała się już woda i ile płytek trzeba będzie poprawiać. W sumie byłam zła sama na siebie, że wcześniej ni zauważyłam czy jest coś nie tak. Wiedziałam, że wcześniej balkon robił mi chłopak bez żadnego doświadczenia.

Jednak wizualnie było wszystko w porządku i myślałam, że jest także dobrze wykonane. Fachowiec w sumie dosyć szybko uszczelnił balkon. Powiedział, że teraz poi zamontowaniu tych profili okapowych powinno być już wszystko w porządku. W każdym razie woda na pewno nie będzie się nigdzie dostawała. I teraz nie powinno  być z nim już problemów.