kanalizacja

Przeprowadzka z mieszkania do domku z szambem

Ostatnio udało się spełnić moje odwieczne marzenie, żeby zamieszkać w domu jednorodzinnym. Zawsze byłam mieszkanką miasta i blokowisk, a teraz przeniosłam się na wieś, by doświadczyć bliskości natury i zamieszkać we własnym budynku z osobistym ogrodem.

Niestety, w domach jednorodzinnych samemu trzeba dbać o szambo lub kanalizę

kanalizacjaNie wiedziałam jednak, że z domem może być tyle problemów. Po pierwsze, wszystko trzeba kontrolować przy zakupie, bo ludzie bywają nieuczciwi. Po drugie, warto zorientować się, jakie wyzwania niesie ze sobą mieszkanie w domu. Będąc właścicielką skromnego mieszkanka, nie musiałam się martwić o odśnieżanie dachu i drogi dojazdowej. Nie interesowała mnie przydomowa oczyszczalnia ścieków. Nie troszczyłam się za bardzo o ogrzewanie, bo przecież zawsze mogłam sobie po prostu odkręcić kurek przy kaloryferze. Wszystkich tych rzeczy musiałam się dopiero nauczyć i nie było to łatwe, ale cieszę się z tego spełnionego marzenia, mimo niedogodności, które przecież zawsze jakieś są. Największy problem miałam, kiedy okazało się, że obecne szambo nam już długo nie posłuży i trzeba je wymienić w tempie wręcz ekspresowym. Nie orientowałam się na tym rynku w ogóle. Na szczęście otrzymałam niezbędną pomoc od profesjonalnej firmy, która pomogła mi wybrać szambo plastikowe i dopasować je odpowiednio do działki. Zajęła się wszystkimi sprawami z tym związanymi. Dzięki nim wiem, że mam zbiornik szczelny, a nie jakąś tanią imitację szamba. Później okazało się, że właściciel był jeszcze nieszczery, co do okien i wykonania ich wszystkich z plastiku, ale to już był pikuś.
Trochę mnie to kosztowało nerwów, jednak teraz nie zamieniłabym domu na nic innego. Nie chciałabym ponownie zamieszkać w mieście. Tutaj, na wsi, mam swoje zacisze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.