Przeprowadzka i hale namiotowe

Czasami wymyślam naprawdę szalone rzeczy. Ostatnio jednak przeszłam samą siebie. Zauważyłam ofertę bardzo taniego domu i postanowiłam go nabyć. Jednak żeby to zrobić, musiałam sprzedać nasz obecny, by mieć jakiś początkowy wkład. Przez parę dni byliśmy bez domu, oczekując na możliwość przejęcia nowego domu.

Cały dobytek w hali magazynowej

hale namiotowe magazynoweRzeczy z całego domu było naprawdę dużo. Nie pomyślałam nawet, że będzie tego aż tyle. Trzeba było to przenieść w inne miejsce na czas oczekiwania. Wpadłam na pomysł, że hale namiotowe magazynowe na pewno są jakieś na wynajem dostępne w naszym mieście. Wraz z mężem zanim zatrzymaliśmy się w hotelu, musieliśmy załatwić formalności i umieścić gdzieś nasz dobytek, żeby zabezpieczyć wszystko przed zimnem i deszczem. Dzwoniliśmy w wiele miejsc i w końcu znalazła się firma, która posiadała takie hale magazynowe. Mieliśmy szczęście, bo akurat został jeden pusty magazyn po jakiejś firmie, która zmieniła lokalizacje. Takie hale magazynowe to często jedyne wyjście dla mniejszych firm, które potrzebują gdzieś przechowywać wszystkie ważne materiały i produkty. Ciężko znaleźć coś wolnego z dnia na dzień, ale nam się akurat udało. Auto przewozowe ruszyło w kilka kursów i w przeciągu całego dnia hala się zapełniła praktycznie całym naszym domem. Musiałam przyznać, że była bardo solidna i mogłam być pewna, że naszym rzeczom nic się w niej nie staje. Producent hal nie tylko zajmował się wynajmem, ale też sprzedawał hale na własność.

Po około dwóch tygodniach mogliśmy się przenieść do naszego nowego domu. Hala spełniła swoją funkcję, można powiedzieć, że dobrze się spisała. Nic się nie zniszczyło, ani nie zamokło, a akurat były bardzo deszczowe dni. Dobrze, że znalazłam rozwiązanie swojego problemu i udało się to jakoś załatwić.