Prowadzenie biznesu z fotobudkami

Założenie własnego biznesu związane jest przede wszystkim z realizacją założonego wcześniej pomysłu. Wiedziałem, że chciałem zajmować się czymś związanym z usługami. Kolega ze studiów zaproponował zaopatrywanie imprez firmowych i prywatnych w maszynę, która zapewnia dużo radości.

Jak zacząłem wynajmować fotobudki

http://www.smilebox.com.pl/tag/fotobudka-Katowice.htmlWszyscy kochają robić sobie zdjęcia. Jeśli dodamy do tego imprezowy klimat i atmosferę luzu, to okaże się, że najlepiej robić sobie śmieszne fotografie. Stąd też coraz większe zainteresowanie fotobudkami. Wiedziałem, że będzie to dobry interes dla mnie. Miałem wielu potencjalnych klientów, bo mój szwagier grał w kapeli weselnej. Mógł z wejścia promować usługi, dlatego nie martwiłem się o pierwsze zlecenia. Na początku trzeba było zainwestować. Nie powiem, że było to mało pieniędzy, bo postanowiłem zakupić kilka fotobudek od razu. Już po dwóch tygodniach miałem całą masę zleceń. Najwięcej problemu sprawiało transportowanie z jednego miejsca na drugie. Często było tak, że gdy jedna impreza się kończyła, trzeba było od razu przewozić fotobudkę na inne miejsce, nierzadko oddalone o kilkanaście kilometrów. Musiałem też być przygotowany na czyszczenie zarówno budki, jak i akcesoriów. Dużym plusem jest trwałość takiego sprzętu, dlatego też nie obawiałem się jakichkolwiek awarii. Fotobudki oferowane przez moją firmę podobne są do tych: http://www.smilebox.com.pl/tag/fotobudka-Katowice.html .

Wiadomo, że nie jest to łatwa praca i lepiej by było zatrudnić kilku pracowników, ale jakoś sobie radzę z masą zamówień. Grunt to dobra organizacja i stały zakup akcesoriów do fotobudki: ludzie uwielbiają się przebierać do zdjęć. Dlatego zawsze trzeba być dobrze poinformowanym i stale poszerzać asortyment. Nie żałuję wejścia w ten biznes, bo daje dużo radości.