Profesjonalna opieka dla seniorów

 

Gdy moja mama zaczęła powoli tracić siły i przestała być osobą w pełni samodzielną, wiedziałam że muszę podjąć określone kroki. Niestety, ze względu na charakter swojej pracy nie byłam w stanie zapewnić mamie osobiście opieki na najwyższym poziomie. Z tego właśnie względu zdecydowałam się poszukać innego rozwiązania, które pozwoli mamie żyć godnie.

Pomoc dla osób starszych

opieka nad osobami starszymi bydgoszczMuszę przyznać, że zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu oferta firmy, której domeną była opieka nad osobami starszymi Bydgoszcz. Przede wszystkim firma ta cechowała się dostosowaniem oferty do potrzeb seniorów. Można było zdecydować się na wizyty codzienne, opiekę całodobową, bądź też na cykliczne wizyty kilka razy w tygodniu. Ze względu na stan mojej mamy zdecydowałam się na opiekę całodobową. Bardzo przypadł mi do gustu fakt, że firma bardzo dbała o komfort osób, którym zapewniała opiekę. Do mojej mamy zostały oddelegowane wykwalifikowane opiekunki, które bardzo szybko zaskarbiły sobie sympatię zarówno mojej mamy, jak i moją. Dodatkowo wyrazem profesjonalizmu był fakt, że już pierwszego dnia opiekunki przeprowadziły dokładny wywiad odnośnie chorób które przebyła moja oraz na które aktualnie cierpi, dawkowania leków oraz zaleceń lekarza i diety. Opiekunki posiadały również certyfikaty świadczące o odbyciu stosownych kursów, dzięki którym doskonale znały się na udzielaniu pierwszej pomocy, w związku z czym mogłam ze spokojem zostawić je z mamą.

Decydując się na zatrudnienie osób, które miały zapewnić opiekę mojej mamie, szukałam najlepszych możliwych specjalistów. Przede wszystkim zależało mi na tym, aby opiekunki bądź opiekunowie byli osobami ciepłymi, które umilą mojej mamie czas, oraz aby posiadali oni stosowne kwalifikacje, dzięki którym będą mogli udzielić stosownej pomocy.