prawnik

Prawnik – powód do dumy?

Rodzice zawsze powtarzają nam, żebyśmy się uczyli. Chcą nas wykształcić na lekarzy, weterynarzy, czy też na prawników. Moja mama zawsze powtarzała mi, że nadawałabym się do tego zawodu. Jej zdaniem dużo mówię, a tam jest to potrzebne.

Prawnik powinien być ekspertem w swojej dziedzinie

prawnikJa jednak obrałam zupełnie inną drogę, choć mnie satysfakcjonującą. Czy jednak bycie prawnikiem, jest aż tak wybitnym osiągnięciem? Oczywiście jest to zawód trudny, który wymaga dobrej pamięci, zaangażowania, mnóstwa pracy. Na pewno nie jest też trudno się w nim przebić i stale walczy się o klienta. Ja prawników bardzo szanuję. Podobny szacunek ma ode mnie radca prawny, czy też adwokat. Jednak ja nie umniejszałabym roli innych zawodów w naszym życiu. Moim zdaniem skuteczny prawnik działający w Pruszczu Gdańskim to zawód prestiżowy. To jest prawda. Jednak nie elitarny, ponieważ w kraju mamy mnóstwo prawników, a porady prawne udzielane są nawet w sieci. Moim zdaniem mamy takie zawody, które budzą nasz szacunek i respekt. Akurat ten bym do nich zaliczyła. Jednak nie uważam, że adwokaci to wybitne osobistości. Uważam, że są tak samo potrzebnymi i dobrymi ludźmi, jak przedstawiciele innych zawodów. Właśnie dla nich z pewnością ważne jest, by na tym świecie panowała sprawiedliwość. Nie ma czegoś takiego jak lepszy i gorszy zawód. Jeden lubi prowadzić rozprawy sądowe, a inny gotować w restauracji. Czy możemy te zawody w jakiś sposób porównywać, czy też oceniać? Absolutnie nie. Są one na wskroś inne i każdy może być w nich mistrzem na swój własny sposób. Właśnie to w naszym świecie jest piękne. Każdy może być kimś innym i realizować swoje własne marzenia.

To daje nam poczucie spełnienia, a co za tym idzie, jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. I choć Pruszcz gdański, Warszawa, czy Poznań, są pełni prawników, inne piękne zawody też tam znajdziemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.