Potrzebowałam pomocy przy złożeniu wniosku

Od kilku lat na rynku usług, które oferowała moja firma, panował kryzys. Początkowo wydawało mi się, że uda mi się szybko wykaraskać z kłopotów. Niestety, klientów ubywało o zobowiązania wciąż rosły. W końcu doszłam do wniosku, że nie ma innej możliwości, jak zdecydować się na restrukturyzację firmy. Nie wiedziałam jednak, jak się do tego zabrać.

Jak pisze się we wniosku o restrukturyzację?

wniosek o restrukturyzację firmyDowiedziałam się, że w pierwszej kolejności trzeba napisać wniosek o restrukturyzację firmy, a następnie skierować go do odpowiednich urzędów i sądu. Znalazłam wzory takich pism, ale zupełnie nie wiedziałam, jak odnieść to do mojej obecnej sytuacji. Potrzebowałam pomocy prawnika. Na szczęście udało mi się znaleźć bardzo dobrego prawnika, który specjalizował się w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym. Umówiłam się na spotkanie z nim w kancelarii, którą prowadził. Od razu zabrałam wszystkie potrzebne dokumenty. Dzięki temu od razu po zapoznaniu się z nimi, pomógł mi napisać wniosek o restrukturyzację mojej firmy. Podpowiedział także, gdzie powinnam skierować ten wniosek i kiedy mogę oczekiwać jakiejś odpowiedzi. Dzięki jego pomocy udało mi się prawidłowo wypełnić pismo i podać wszystkie informacje, które będą niezbędne do wszczęcia postępowania. Prawnik podpowiedział mi również, czego mogę się spodziewać i co będę musiała zrobić w dalszej kolejności.

Byłam bardzo zadowolona z jego pomocy. Dzięki temu, że za pierwszym razem udało mi się prawidłowo wypełnić wniosek postępowanie zostało wszczęte bardzo szybko. Dzięki temu udało mi się uratować moje przedsiębiorstwo przed upadkiem i bardzo dużymi długami, których nie byłabym w stanie szybko, samodzielnie spłacić. To był dosłownie ostatni dobry moment na złożenie takiego wniosku. Dobrze, że zareagowałam na czas.