Półbuty robocze Uvex

Praca magazyniera nie należała do najlżejszych. Wymagana w niej była naprawdę duża ostrożność, gdyż podczas przewożenia ciężkiego ładunku nietrudno było o wypadki, często spowodowane nieuwagą. Jednym ze sposobów, mających chronić pracowników przed owymi wypadkami było noszenie odpowiedniego obuwia ochronnego, które początkowo otrzymaliśmy od pracodawcy.

Wysokiej jakości obuwie ochronne

półbuty ochronne uvexButy które dostaliśmy nie były złej jakości, aczkolwiek szybko przekonaliśmy się iż był to model niekoniecznie odpowiedni do pracy na magazynie, gdzie potrzeba było naprawdę porządnej ochrony. Wielu kolegów z pracy zachciało wymienić owe buty na bardziej odpowiednie. Jeden z nich, aktywny gracz asg z wieloletnim stażem, polecił nam półbuty ochronne Uvex, jakich sam od dłuższego czasu używał. Tego rodzaju buty były przeznaczone do pracy w warunkach niemal budowlanych, wykonane były z mocnego i odpornego materiału nieco przypominającego skórę. Materiał ten nie dość że był odporny na uderzenia i uszkodzenia, to jeszcze zapewniał ograniczoną ochronę przed różnymi szkodliwymi substancjami. Konstrukcja tych półbutów była wzmocniona na czubku i pięcie mocnymi, stalowymi wkładkami, które mogły wytrzymać naprawdę duży nacisk, i nierzadko uchronić noszącego od wypadku spowodowanego choćby najechaniem ciężkim wózkiem na stopę. Także podeszwy były równie odporne i mocne jak cała reszta buta, choć mimo twardości i sztywności materiału, buty były jednak wygodne, a ich noszenie w pracy nie męczyło nóg w żaden sposób.

Już po pierwszym założeniu owych butów można było poczuć różnicę między nimi a tańszymi modelami, gdyż miało się wrażenie że nie są to buty robocze a wysokiej klasy obuwie sportowe. Sprawdziły się one w pracy na tyle, że obecnie niemal cała załoga ich używa.