Pojedynczy czy podwójny karnisz – który wybrać?

 

Od jakiegoś czasu na całym świecie panuje moda na łącznie. Zaczęło się to kilkadziesiąt lat temu od produktów dwa w jednym, potem pojawiły się kolejne i do tej pory „kompakty” mają się świetnie. Lubimy szczególnie połączenia estetyki i praktycznego zastosowania. Używamy ich coraz częściej w coraz to odważniejszych połączeniach.

Żaluzje doskonałym uzupełnieniem karnisza

karnisze pojedynczeJeszcze jakiś czas temu nie do pomyślenia było by firanki nie dopełniała zasłonka lub odwrotnie – wisiała sama zasłona bez firanki. Dziś to własnie karnisze pojedyncze są najpopularniejsze. Ludzie nauczyli się łączyć walory estetyczne firanek z niesłychanie praktycznymi walorami rolet czy żaluzji. Samo okno bez karnisza, na którym można coś zawiesić wygląda dosyć „biurowo”. Z kolei karnisz podwójny niekoniecznie zapewnia całkowitą ochronę i wygodę przeciwsłoneczną. Moda na zasłony jakiś czas temu minęła, i dziś ich obecność nigdy nie jest przypadkowa. Królują raczej delikatne metalowe karnisze, często bardzo ozdobne. Na nim powieszona jest delikatna firanka, tylko dla ozdoby, a pod spodem są żaluzje. To rozwiązania często stosowane w hotelach. Prawdopodobnie moda na karnisze podwójne powróci, ale na pewno nie prędko. Musiałyby się zmienić wszystkie tendencje, a przede wszystkim ta dążąca do wygody. Czy wybierzemy karnisz plastikowy, drewniany czy metalowy nie już tak istotne, ponieważ materiał z którego wykonane są karnisze nie są dobrze widoczne z wysokości podłogi.

Karnisz jest ozdobą i trzeba o tym pamiętać. Ma wyglądać ładnie, ale też pasować do reszty pomieszczenia. Jeśli planujemy małą firaneczkę do pokoiku dziecięcego ozdobny karnisz metalowy może nie pasować do miękkiego kolorowego wystroju i zapewne do kolorowych rolet. Jednak nikt nie zabroni nam we własnym domu oryginalnych kompozycji.

Tu link do strony głównej: https://www.lazur24.pl/