O astrach wieloletnich

Jesienią większość kwiatów posadzonych w ogrodzie już zakończyła kwitnienie. Jeśli zależy nam jednak, aby w ogrodzie także późną jesienią kwitły kolorowe kwiaty konieczni posadźmy w nim wieloletnie astry. W odróżnieniu od astrów jednorocznych, astry wieloletnie zakwitają jesienią, kiedy większość rabat już jest pusta.
Firma budowlanaAstry wieloletnie w odróżnieniu od większości roślin kwitnących ozdobią ogrody także po przekwitnięciu, gdyż mają bardzo ozdobne nasienniki. Istnieje duża liczba odmian astrów bylinowych, dzięki temu możemy stworzyć w ogrodzie bardzo interesującą kolorystycznie kompozycję. W ogrodach sadzimy najczęściej astry krzaczaste, które należą do odmian niskich oraz znacznie od nich wyższe astry nowobelgijskie i nowoangielskie. Astry krzaczaste w zależności od odmiany osiągają wielkość maksymalnie 50 cm. Odmiany najniższe, które dorastają do 25 cm nadają się do sadzenia w ogródkach skalnych, można je wykorzystać także na obwódki.
Astry krzaczaste najlepiej rosną na glebie wilgotnej i żyznej. Jest to niestety gatunek podatny na choroby grzybowe. Spośród chorób grzybowych najczęściej atakuje je mączniak. Porażone przez mączniaka pędy astrów usuwamy i palimy. Astry nowobelgijskie kwitną od września do wystąpienia pierwszych przymrozków. Doskonale rosną nawet w najzimniejszych regionach naszego kraju. Należą do gatunku o średniej wysokości. Astry nowoangielskie dorastają do wysokości 1,5 m, zaczynają kwitnąć jeszcze latem. Wszystkie gatunki astrów potrzebują dużej ilości wody, niedobór wody powoduje zasychanie dolnych liści. Dlatego w okresie pełnego rozkwitu należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu. Na tym samym miejscu astry mogą rosnąć przez okres 5 lat, po 5 latach należy je podzielić i posadzić na nowym miejscu. Astry nawozimy kompostem oraz nawozami mineralnymi.
Jesień to też czas zmożonych prac ogrodowych i robót ziemnych w parkach i ogrodach. Gdy wakacje się już skończyły, a jest jeszcze w miarę długi i ciepły dzień to wszystkie prace ziemne są jak najbardziej na miejscu. W parkach można przesadzać rośliny i naprawiać różne uszkodzenia, a także projektować nowe ścieżki i układać kostkę brukową na nich. Również nawozi i zabepiecza się rośliny na zimę.

Więcej na http://www.top-garden.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.