Nowoczesne siłowniki do bram

Producenci nowoczesnych bram często podkreślają, że jedną z największych zalet ich produktów jest niewielka waga bramy. Oczywiście bezsprzecznie lekka brama może okazać się ogromnym plusem, kiedy codziennie musimy ją po kilka razy otwierać i zamykać, jednakże może też okazać się ogromną wadą, która w dodatku w pewnych sytuacjach może stanowić dla nas niebezpieczeństwo.

Automatyka do bram

solidny siłownik do bramyNowoczesne bramy cechują się niską wagą, zwłaszcza gdy mowa o tych przesuwnych, co jest ogromną zaletą w sytuacji, gdy codziennie musimy taką bramę otwierać po kilka razy. Bramy przesuwne cieszą się ogromnym uznaniem ponieważ, aby otworzyć taką bramę nie musimy na przykład specjalnie co rano odśnieżać wjazdu, czy zagrabiać jesienią liści. Niestety niewielka waga może sprawić, że taka brama zacznie się samoistnie zamykać, co nierzadko ma miejsce podczas wietrznych dni, a przecież ostatnie czego chcemy, to brama zamykająca się w momencie, gdy przez nią przejeżdżamy prawda? Możemy się przed tym łatwo zabezpieczyć kupując solidny siłownik do bramy który będzie zapobiegał takim sytuacjom, ale też ułatwi nam codzienne korzystanie z bramy zwiększając nasz komfort. Po zainstalowaniu automatyki do bramy otwieramy ją zdalnie przy pomocy specjalnego pilota. Dzięki temu nie musimy już za każdym razem wysiadać z auta najpierw, gdy chcemy bramę otworzyć, a później, gdy chcemy ją zamknąć. Robi to za nas bowiem właśnie pilot.

Opcja ta jest niezwykle wygodna zwłaszcza w mroźne dni, lub te upalne w trakcie trwającego lata. Siłownik do bramy zatem nie tylko zwiększa nasz komfort jej użytkowania, ale również dba o nasze bezpieczeństwo ponieważ specjalne czujniki nie pozwolą się bramie zamknąć w momencie, gdy coś stoi jej na przeszkodzie niezależnie, czy to będzie samochód, rower, czy człowiek. Ciężej jest także pokonać tak zabezpieczoną bramę, więc może ona dodatkowo odstraszyć potencjalnych włamywaczy.