gabion

Nowe, gabionowe śmietniki w parku

Prawie w każdym mieście jest takie miejsce jak park, rzadko się zdarza, że nie ma takiego miejsca. W niektórych większych miastach jest nawet więcej niż jeden park. Może ich być nawet sześć. Jedne mogą być większe, drugie mniejsze. U nas jest tylko jeden park dlatego, że nasze miasto nie jest takie duże jakby się mogło wydawać.

Pracownicy montowali gabiony

gabionAle to dobrze, wszędzie jest blisko i prawie wszyscy się znają z widzenia. Ostatnio jak byłam na spacerze z dzieckiem w parku to widziałam jak montowali gabiony. Były one bardzo małe i tworzyły jakby jakąś figurę geometryczną. Z całą pewnością nie były to ogrodzenia gabionowe. W parku raczej nie są potrzebne żadne ogrodzenia. Każdy ma przecież prawo przebywać w parku, niezależnie od pory dnia i nocy. Gdyby założyli ogrodzenie to tak jakby ograniczyli naszą wolność do przebywania tam gdzie się chce. Ale z bliska już wiedziałam co to było, były to nowe śmietniki. Bardzo pomysłowe jest wykorzystywanie takich elementów do tworzenia śmietników. Podobno gabiony tanio można kupić w naszym pobliskim sklepie ogrodniczym. Nigdy nie zwracałam uwagi na nie, ale może jak będę w najbliższym czasie w tym sklepie, to zerknę ile tak naprawdę kosztują. Podobno gabiony producent może sprowadzić z zagranicy na życzenie klienta. Podobno stamtąd są inne niż u nas.

Trochę tych śmietników postawili w parku. Były one wypełnione białymi kamieniami. Bardzo dobrze to wyglądało, tylko jestem ciekawa ile one u nas przetrwają. Wandale niszczą wszystko, co nowe. Może ich nie ruszą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.