Niezbędne meble w pokoju dla dziecka

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to bardzo interesujący moment w życiu każdej rodziny. Najpierw przygotowujemy się na jego przybycie na świat: kupujemy pierwszą wyprawkę, ciuszki do szpitala, pieluszki i niezbędne kosmetyki. Potem zastanawiamy się nad łóżeczkiem oraz aranżacją przestrzeni dla naszego maluszka. 

Jak stworzyć idealną szafę dla naszego dziecka?

szafa dla dzieckaŁóżeczko dla niemowlaka to produkt dostępny od ręki w sklepie. Jeżeli nasz maluszek będzie miał swój pokój, to warto prędzej przygotować go i umeblować. Możecie po prostu później nie mieć na to czasu, bo całkowicie oddacie się potomkowi. Szafa dla dziecka to także mebel niezbędny w jego pokoju. Początkowo jego ciuszki są bardzo małe. Jednak nie oznacza to, że nie może mieć dużej szafy w swoim pokoiku. Można nawet zakupić taki mebel w sklepie, z kategorii nie koniecznie dla dzieci i go zmodyfikować. To wcale nie jest wcale takie trudne. Warto, aby szafa dla dziecka składała się z dwóch komór. W tej z wieszakami możecie trzymać kurtki, śpiwory na zimę, kamizelki, sweterki oraz sukienki dla dziewczynki. Są nawet specjalne wieszaki dla tak małych ubranek. Tę część szafy możecie podzielić na pół, montując po środku kolejny segment na wieszaki albo dodatkowe półki. W ten sposób w pełni wykorzystacie klasyczną szafkę. Pod spodem możecie przechowywać kocyki czy inne kołderki, które w okresie letnim będą mniej potrzebne. Sprawcie, aby ta jego szafa nie była meblem zbędnym, ale w pełni wykorzystanym. 

Szafa dla dziecka powinna być także kolorowa albo posiadać wzorki. Możecie ją ozdobić naklejkami przygotowanymi w studium drukarskim, przystosowanymi do nalepiania na różne powierzchnie. Przyzwyczajajcie także dziecko do tego, że to jego szafa oraz utrzymujcie w nim porządek, aby widziało, że o wszystko trzeba dbać.