Montaż profili aluminiowych za pomocą uchwytów montażowych

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w dekoracji każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, łazienka, salon, przedpokój warto postawić na różne formy oświetlenia i to nie tylko w standardowym miejscu, czyli na suficie.

Odprowadzanie ciepła ze źródła światła za pomocą profilu aluminiowego

dekoracyjne profile aluminiowe ledTeraz można podświetlić praktycznie wszystko – lustra, blaty szklane, klatkę schodową, meble różnego rodzaju. Co więcej, można to zrobić tak, że źródło światła będzie praktycznie niezauważalne. Oczywiście taśmy ledowe nie są stosowane jako główne oświetlenie. Wynika to z faktu, że intensywność światła nie jest jeszcze na tyle duża. Za to taśmy ledowe nadają się idealnie jako doświetlenie konkretnych stref meblowych. Dobrym przykładem może być blat roboczy w kuchni. Taśmy LED sprawdzają się też dobrze w specjalnych wnękach dekoracyjnych. Można zastosować dekoracyjne profile aluminiowe led, które na pewno wzmocnią całą taśmę. Można też kupić nowoczesne moduły ledowe o różnej długości. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by odpowiednio wentylować taśmę ledową. Musi być ona chłodna. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie doklejenie taśmy do specjalnego profilu aluminiowego, który będzie schładzał taśmę LED. Profil aluminiowy ma za zadanie skutecznie odprowadzać ciepło ze źródła światła. Taśmy ledowe, jak sama nazwa wskazuje, są przyklejane na taśmie. Wiadomo, że wcześniej trzeba odtłuścić konkretną powierzchnię (przed przyklejeniem taśmy).

Jeśli taśma nie trzyma na jakiejś nowoczesnej powierzchni, to dobrze jest zastosować właśnie profil aluminiowy, który można przytwierdzić praktycznie wszędzie. Można zamocować profil aluminiowy na taśmę LED za pomocą taśmy dwustronnej, przykręcenia specjalnymi wkrętami. Są też uchwyty montażowe do profili LED – to rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze.