Mój nowy komputer

Uwielbiam grać w gry. Ale tak na poważnie – nie jest to tylko chwila relaksu po ciężkim dniu w szkole, ale moja prawdziwa pasja. Interesuje mnie też bardzo historia gier komputerowych oraz ogólnie informatyka. Od jakiegoś czasu nie byłem już zadowolony z tego jak działa mój komputer. Miał on już sporo lat, a więc gry nie działały na nim już tak dobrze jak kiedyś. Postanowiłem zainwestować w nowy sprzęt.

Komputery dla graczy muszą spełniać dużo wymagań

komputer dla gracza do 4000Chciałem znaleźć komputer dla gracza do 4000 złotych. Wiedziałem, że będzie to wyzwanie, ale wiem, że da się to zrobić i za takie pieniądze można mieć naprawdę dobry sprzęt. Wiedziałem, że najważniejsze będzie wybranie odpowiedniego procesora oraz karty graficznej, które będą ze sobą kompatybilne. Chciałem w oba te podzespoły zainwestować w mądry sposób, tak by karta graficzna i procesor były technologicznie na takim samym poziomie. W moim starym komputerze procesor był niestety zbyt słaby, przez co dobra karta graficzna nie mogła być wykorzystana w pełni swoich możliwości. Nie chciałem popełnić tego samego błędu w przypadku tego komputera. Znam się na komputerach, ale wolałem skonsultować się również ze sprzedawcą w bardzo dobrym sklepie z elektroniką w mieście. Pomógł mi on dobrać takie podzespoły by złożony sprzęt był jak najlepszy. Przede wszystkim udało nam się znaleźć świetną kartę graficzną i procesor najnowszej generacji. Zdecydowałem się też na szybki dysk talerzowy o pojemności 2 TB oraz dysk SSD, dzięki któremu mój komputer uruchamia się bardzo szybko.

Jestem niesamowicie zadowolony z mojego nowego komputera. Być może nie jest to najdroższy sprzęt ale dzięki pomocy profesjonalnego sprzedawcy udało mi się złożyć taki komputer, którego wydajność jest po prostu świetna. Mój komputer nie ma żadnych problemów z żadnymi grami, oczywiście również tymi najnowszymi. Zawsze gram na wysokich detalach, które robią wrażenie, co jeszcze bardziej potęguje moją frajdę z grania.