Męski zegarek z naturalnego surowca

 

Kobiety noszą zdecydowanie więcej biżuterii niż mężczyźni, a przez to mają większy wybór. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki, czy zegarki są stałym elementem wizerunku kobiety. Faceci się ograniczają do dyskretnych łańcuszków i zegarków, które są uważane za symbolu luksusu.

Z czego są wykonane najmodniejsze zegarki męskie?

drewniany zegarek męskiFaceci najczęściej mają po kilka modeli chronometrów, bo inny pasuje do sportowego dresu, garnituru, czy koszuli flanelowej. Wybór elektronicznego, czy klasycznego ze wskazówkami jest nie lada wyzwaniem, bo na rynku znajdziemy mnóstwo modeli i fasonów, wykonany z przeróżnych materiałów. Wykonane ze stali nierdzewnej odeszły już w zapomnienie, choć kiedyś wiodły prym na polskich salonach i ulicach. Potem przyszedł czas na złote lub srebrne na skórzanych paskach, które do dziś noszą starsi panowie, aż przyszedł czas na drewniany zegarek męski. Jest wykonany w całości z naturalnych surowców, przez najlepszych jubilerów, ponieważ wykonanie takie modelu odbywa się tylko ręcznie. Drewno z jakiego jest wykonana tarcza i koperta, jest najwyższej jakości. Najczęściej spotykamy klon, buk, dąb i świerk. Są to gatunki najbardziej wytrzymałe, a odpowiednio obrobione, stają się odporne także na wilgoć. Pasek do męskiego zegarka, również może być wykonany z takiego samego drewna jak tarcza. Jedynym wyjątkiem jest mechanizm chronometru i wskazówki, które są wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Producent daje na taki drewniany zegarek, aż dwuletnią gwarancję.

Moda ma to do siebie, że przemija. Coś co było szalenie pożądane tego lata, w przyszłym roku stanie się passe, dlatego warto na bieżąco śledzić najnowsze trendy, aby nie zostać w tyle z nowinkami. Drewniany zegarek świetnie się sprawdzi na prezent dla męża, brata czy ojca.