Mały domek na działce

Kiedy przychodzi weekend, to mieszkańcy dużych miast licznie wyjeżdżają na krótki wypoczynek. Najczęściej jadą na działkę, do rodziny, albo nad wodę jeżeli jest sezon letni. Jeżeli regularnie odwiedzamy działkę, to warto na niej postawić mały domek, który będzie spełniał kilka funkcji.

Popularne domki działkowe

mały drewniany domek działkowyJeżeli planujemy spędzać dużo czasu na działce, lub w ogrodzie, to dobrze jest zadbać o miejsce, w którym będziemy mogli się schować przed deszczem, albo zanocować. Najczęściej decydujemy się na mały drewniany domek działkowy, który spełnia rolę noclegu, magazynu i schronienia w razie niepogody. Domki najczęściej są budowane z drewna, ale spotkamy także z cegły, czy z blachy i stali. Jego wielkość zależy tylko od naszych wymagań, zasobności naszego portfela i wielkości działki, lub ogrodu. Na weekendowy wypad wystarczy nam parterowy domek z małym tarasem, na którym będziemy mogli zjeść śniadanie z rodziną. Jeżeli chcemy jechać na działkę i spędzić tam wakacje, to lepiej od razu wybudować większy, z jednym piętrem domek, albo z zagospodarowanym poddaszem. Najczęściej wystarcza kuchnia, salon, jedna łazienka i sypialnie. Takie warunki będą komfortowe dla rodziny z dwójką dzieci. Mały domek jest ekonomiczny w utrzymaniu, bo generuje niskie koszty dzięki zamontowanym kolektorom słonecznym i bojlerowi. Niekiedy stosuje się w nich ogrzewanie kominkowe, które świetnie się sprawdza w zimie. Jedynym formalnym wymogiem jest metraż domku działkowego, który nie może przekroczyć sześćdziesięciu metrów kwadratowych.

Domki działkowe są coraz popularniejsze i prawie każdy działkowicz ma go postawionego na swoim terenie. Jest on zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż mały garaż, który służy jako magazyn działkowy. Koszt zakupu domku zależy od jego wielkości i może być wybudowany od podstaw na działce, albo zamontowany gotowy w jednej części.