Leczenie nadwrażliwości, próchnicy i ekstrakcje zębów

 

W stomatologii stosuje się wiele metod leczniczych, dzięki którym ból zęba bardzo szybko mija. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami dostępnymi w danym gabinecie. To lekarz stomatolog zadecyduje, jaka metoda leczenia zęba będzie najlepsza.

Metody leczenia zębów stosowane w gabinetach stomatologicznych

leczenie zębów olsztynW gabinecie pojawiają się nie tylko pacjenci uskarżający się na ciągły ból zęba. Przeciwnie – pojawiają się też osoby, które mają np. problem z nadwrażliwością zębów. Nadwrażliwość polega na tym, że ząb boli po napiciu się czy zjedzeniu czegoś bardzo zimnego lub bardzo gorącego. Pory w szkliwie mogą być na tyle duże, że uwrażliwiają ząb przy spożywaniu różnych posiłków. Nadwrażliwość pojawia się przede wszystkim wtedy, kiedy pacjent najpierw zje coś zimnego (np. lody), a później napije się gorącej kawy. Na szczęście leczenie zębów olsztyn bierze pod uwagę również takie problemy. Istnieją metody, dzięki którym można poradzić sobie z nadwrażliwością. Oprócz stosowania specjalnych past do zębów dla osób z nadwrażliwością są też metody stosowane w gabinetach stomatologicznych. Leczenie jednego zęba z nadwrażliwości kosztuje ok. 50 zł za ząb. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że leczenie zębów obejmuje też działania profilaktyczne. Należy regularnie pojawiać się w gabinecie stomatologicznym na profesjonalne usuwanie próchnicy. Może się to odbywać przy zastosowaniu specjalnego systemu ICON.

Usuwanie płytki nazębnej dwa razy w roku to bardzo dobre rozwiązanie. Płytka usuwana jest w całości, a jak wiadomo, to w niej gromadzi się najwięcej bakterii, które przyczyniają się do powstawania próchnicy, a w konsekwencji tego do tworzenia się ubytków w zębach. Leczenie może też polegać na ekstrakcji zęba, jeśli nie ma już innego rozwiązania. W przypadku zakażeń wewnątrz zęba stosuje się leczenie kanałowe.