Kubeczek menstruacyjny – nowy trend

W czasie miesiączki towarzyszą nam podpaski lub tampony. Ostatnio w aptekach i drogeria pojawił się nowy produkt o tym samym zastosowaniu. To mały różowy zbiorniczek. Został bardzo rozpropagowany przez pewną Brytyjkę. Mowa o kubeczku menstruacyjnym

Kubeczek menstruacyjny coraz popularniejszy

menstruacyjne kubeczkiZnajdziemy go w kilku rozmiarach i trzech skalach twardości. Rozmiary znajdziemy od S do XL. Różnią się wtedy nie tylko szerokością, ale też pojemnością. Z łatwością znajdziemy odpowiedni dla nas. Oznaczenia twardości – soft, classic, sport – również pozwolą nam wybrać kubeczek w sam raz dla nas. W zależności czy prowadzimy aktywny tryb życia i uprawiamy sport, czy nasz tryb życia jest siedzący. Nie jest wcale prawdą, że kubeczek jest niewygodny czy niehigieniczny. Musimy się do niego przyzwyczaić podobnie jak do tamponów. Co do higieny – kubeczek trzeba wyparzać przed użyciem, na początku miesiączki i kiedy skończy nam się okres. Kubeczek jest bardzo ekonomiczny – jeden starczy nam nawet na kilka lat. Oszczędzimy na podpaskach. Nie zaśmiecimy tak środowiska. Jego pierwsza aplikacja może być problemem, ale jeśli poćwiczymy kilka razy i złożymy do np. w kształt litery C, będzie nam łatwiej go założyć. W zależności jak obfite mamy miesiączki będziemy go opróżniać nawet raz na 12 godzin. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nie chcemy co 2-3 godziny chodzić do toalety. Menstruacyjne kubeczki są zrobione silikonu medycznego. W związku z tym nie wywołuje reakcji alergicznej i podrażnień.

Niedawno zakupiłam sobie taki kubeczek. Zachęciły mnie dobre opinie mojej siostry. Teraz sama mogę go ze szczerym sercem polecić innym. Uważam po prostu, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wcześniej używałam tamponów i prawdę mówiąc kubeczek nie przeszkadza mi tak samo jak one.