Które wydawnictwo jest najlepsze?

 

Prawa rynku działają na określonych zasadach. Jeżeli dużo piszemy, lubimy to i chcielibyśmy w ten sposób zarabiać na życie, może czas zastanowić się nad wydaniem własnej książki? Historia polskiej literatury, ciągle czeka na nowe nazwiska, które będą tradycją starej, dobrej szkoły. 

Gdzie szukać dobrego wydawnictwa?

dobre wydawnictwoJeżeli do tej pory nie orientowaliśmy się, z którymi wydawnictwami podjąć współpracę, to lepiej to zrobić zawczasu, niż robić to na ostatnią chwilę. W każdym mieście wojewódzkim działają oddziały największych wydawnictw oraz samodzielne wydawnictwa, te nieco mniejsze. To z kim zdecydujemy się nawiązać współpracę, jest kwestia tego, jakie korzyści otrzymamy z umowy. Dobre wydawnictwo, to takie, które od początkujących adeptów pisania nie oczekuje zbyt wiele. Jednak chętnie im pomaga, gdy zobaczą talent. Każde wydawnictwo ma w swojej ofercie znanych pisarzy, publicystów, czy autorów wszelkiego rodzaju publikacji, ponieważ oferta musi być zróżnicowana, a czytelnik jest coraz bardziej wymagający. Każdy, kto zdecyduje się na wydanie książki, musi liczyć się z prowizją, jaką pobierają wydawnictwa. To normalna i uczciwa praktyka – my chcemy coś sprzedać, a ktoś nam w tym pośredniczy. Kwestią sporną jest jedynie wysokość owej prowizji, co nie powinno przekraczać piętnastu – dwudziestu procent. Osobom, które chcą sprawdzić swój talent i kunszt pióra, poleca się próbowanie do skutku. Chodzenie od jednego wydawcy, do drugiego, z jednej rozmowy na drugą. Ważny jest efekt naszych starań.

Dobre wydawnictwa oferują partnerskie warunki współpracy, dzięki czemu obie strony umowy, są zadowolone. To ważne w kontaktach biznesowych, by mimo wszelkich niedopowiedzeń, umieć dochodzić do konsensusu i ze wszystkich podejmowanych działań, wychodzić zawsze silniejszym.