Kanapa – atrybut każdego salonu

Salon to najbardziej reprezentacyjna część każdego domu. Zazwyczaj jest to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jak sprawić, aby ta przestrzeń połączyła przytulny styl, a jednocześnie godnie nas reprezentowała? Czy salon to tylko miejsce na pokaz, czy posiada praktyczne funkcje? Jeśli salon jest jednym z największych pomieszczeń, to jak sprytnie zagospodarować całą przestrzeń?

Komfortowa i efektowna kanapa

rozkładana kanapa do salonuKażdy salon ma wiele przeznaczeń. Pełni funkcję reprezentacyjną, na przykład: gdy przyjmujemy gości. Z drugiej strony jest to też miejsce, w którym najczęściej przebywają domownicy: rozmawiają, bawią się, odpoczywają i robią tysiące innych rzeczy. Zadaje sobie pytanie: jak połączyć te funkcje w sposób, aby każdy czuł się w nim dobrze? Mówi się, że sercem domu jest kuchnia. Ja uważam, że epicentrum salonu jest kanapa. Najlepiej, gdyby była na tyle duża, aby pomieścić wszystkich domowników i komfortowa, żeby każdy chciał tam przebywać. Dodatkowo powinna być elegancka i stylowa, kiedy przyjmujemy gości. Wielką zaletą będzie, jeśli da się na niej położyć gości, których pobyt się przedłuży. Rozkładana kanapa do salonu to idealne rozwiązanie. Istnieje tyle modeli, kształtów, kolorów, obić, tapicerek, że bez wątpienia każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego gustom. Kanapa, która posiada funkcje spania to niezastąpiony mebel, szczególnie w małych domach i mieszkaniach. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a pełni wiele funkcji.

Kanapa to nieodłączny element każdego salonu, natomiast kanapa, która się rozkłada to wielki atut. Stwierdzam, że duża część naszego życia rodzinnego kręci się wokół salonu i sofy. Jeśli jest ona wygodna i duża, to nikogo nie trzeba namawiać do wspólnego spędzania czasu. Czyżby kanapa miała magiczną moc i wzmacniała więzi?