Kalendarze książkowe i ich charakterystyka

Kalendarz w formie książki to świetny wybór na prezent dla osoby zajmującej się biznesem. Obecnie w sprzedaży istnieje wiele rodzajów tego typu eleganckich kalendarzy różniących się od siebie nie tylko wizualnie, ale także oferowaną zawartością, którą możemy dowolnie wybierać wedle swoich preferencji. Jakie najważniejsze cechy mają kalendarze książkowe?

Kalendarze książkowe oraz ich najważniejsze cechy

kalendarze książkowe z wytłaczanym logoWybierając kalendarz dla siebie możemy w pierwszej kolejności dobrać dla niego oprawę. Różnią się one między sobą kolorami oraz dostępną fakturą. Możemy wybierać pomiędzy oprawami przeszyciowymi oraz bez tej opcji. Oprócz indywidualnej oprawy, możemy zamówić kalendarze książkowe z wytłaczanym logo. Może być to logo naszej firmy lub inny znak wybrany przez nas. Istnieją także oprawy indywidualne wybierane przez nas spośród na przykład folii błyszczących czy matowych. Do zamawianych kalendarzy, możemy otrzymać stylowe etui zapinane na zatrzask lub zamek. Dzięki nim możemy nosić kalendarz ze sobą podczas pracy biurowej i trzymać w nim niezbędne do pracy dokumenty oraz długopisy czy pióra. Rozmiary kalendarzy również mogą się różnić od siebie i możemy spotkać także kalendarze wąskie, przystosowane do pracy przy biurku lub ich miniaturowe wersje idealnie mieszczące się w kieszeni.

Oprócz tych cech, do dodatków należą indywidualne oprawy przeszyciowe z wybrana grafiką. Możemy dzięki nim dobrać idealnie kolorystykę kalendarza do potrzeb indywidualnych lub firmowych. Oferowane tłoczenia na okładce mogą się różnić od siebie głębokością i technologią wykonania. Spotykamy tłoczenia tekstu i grafiki na gorąco lub sucho. Przy wybieraniu oprawy przeszyciowej, możemy od razu zażyczyć sobie konkretny rodzaj umieszczonego na niej tłoczenia.