Jakie są sposoby odzyskania danych z pendrive’a?

Jest naprawdę wiele różnych sytuacji, w których tracimy cenne dane. Jako, że pendrive’y są obecnie najpopularniejszymi magazynami danych, to z nich często kasuje się coś, na czym nam jednak zależało. Podobnie sprawa miała się w przypadku mojego kolegi, o którego staraniach jeśli chodzi o odzyskanie danych opowiem.

Czy firmy dobrze odzyskują dane z pendrive’ów?

jak odzyskać dane z pendrivePosiadał on różne pendrive’y na których były umieszczane dane. Na jednym były różne ważne dokumenty, inny posiadał w pamięci filmy, a kolejny różnego rodzaju gry. Akurat wszystkie trzy były podłączone do komputera, już nie będę wnikał w powody takiego podłączenia. Jednak chciał on sformatować trzeci pendrive, na którym znajdowały się w gry. Niestety pomylił nazwy pamięci i pozbył się danych umieszczonych na pierwszym pendrivie, czyli dokumentów na których mu bardzo zależało. Zadał wtedy pytanie na forum internetowym jak odzyskać dane z pendrive. Odpowiedzi ograniczały się w sumie do dwóch metod. Chodziło o wykorzystanie programu ściągniętego z Internetu, lub zapłacenie jakiejś firmie która zajmuje się odzyskiwaniem danych zawodowo. Z początku chciał to zrobić sam, jednak bał się o efekty czytając różne niepochlebne recenzje na temat konkretnych programów. Dlatego też zdecydował się jednak wynająć firmę, by odzyskała potrzebne mu dokumenty. Nie da się ukryć, że chwilę to trwało, jednak w końcu odzyskał pendrive ze wszystkim co się na nim wcześniej znajdowało. Z powodu tej historii sam zacząłem bardziej doceniać skuteczność takich firm, choć oczywiście najlepiej byłoby zadbać o dane tak, żeby nie zostały usunięte.

W przypadku programów które mają za zadanie odzyskać dane, nie można odmówić im skuteczności, jednak trzeba znaleźć coś dobrego. Nie powinniśmy polegać na pierwszym lepszym programie, dlatego polecam przeczytać recenzje z jakiegoś zaufanego serwisu. Dzięki temu powinniśmy łatwo zorientować się co do tego, który program działa najlepiej.