Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z kabiny na podczerwień?

Kabina wykorzystująca promienie podczerwieni zwana także kabiną infrared to najnowocześniejsza technologia wykorzystująca promienie podczerwieni. Jest tak zaprojektowana, aby nie ogrzewać wnętrza tylko bezpośrednio nasze ciało.

Korzyści zdrowotne jakie niesie ze sobą kabina infrared

kabina na podczerwieńTemperatura jaka jest wymagana, aby osiągnąć pozytywne zmiany w organizmie człowieka wynosi 35-45 stopni C i taka też temperatura utrzymuje się w kabinie, dla porównania w konwencjonalnych kabinach temperatura wynosi 80-100 stopni C. Różnica ta spowodowana jest tym, że 80% energii w przypadku kabiny na podczerwień absorbowana jest przez organizm a jedynie 20% służy ogrzaniu pomieszczenia. To oznacza, że ciepło przekazywane jest bezpośrednio do ciała, dlatego ten rodzaj sauny jest bardziej ekonomiczny oraz relaksujący, ponieważ wysoka temperatura w przypadku tradycyjnych saun nie dla wszystkich jest przyjemna i wskazana. To właśnie ze względu na wysoką temperaturę wiele osób nie może korzystać z sauny. Z kabiny IR mogą korzystać osoby z chorobami układu krążenia (oczywiście po konsultacji z lekarzem), dzieci oraz osoby starsze. Korzyści jakich możemy się spodziewać po regularnych seansach to między innymi oczyszczenie organizmu z toksyn, łagodzenie różnego rodzaju bólu, obniżenie ciśnienia krwi, przyspieszenie krążenia, usunięcie nadmiaru wody z organizmu a także wspomaganie leczenia wielu chorób. Korzyści jest oczywiście o wiele więcej jednak wypisanie ich zajęłoby sporo czasu. Kabina na podczerwień to również idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć własną saunę w swoim domu.

Kabina infrared to idealny sposób na zrelaksowanie się po stresującym dniu. Przebywając w niej łączymy pożyteczne z przyjemnym. Warto jest więc korzystać z sauny. Jeśli nie w ośrodku to w domowym zaciszu wraz ze swoimi bliskimi.