Jaki materiał jest najlepszy na pierwsze śpioszki?

 

Oczekiwanie na przyjście dziecka to magiczny czas w domu każdego przyszłego rodzica. Każdy według swoich możliwości szykuje się na tę magiczną chwilę, aby jak najlepiej przywitać potomka w domu. Kiedy natomiast przyszła mama jest krawcową, w domu panuje prawdziwe „śpioszkowe” szaleństwo.

Śpioszki z dresówki to najlepszy wybór dla niemowlaka

dresówka pętelkaSzycie jest dla mnie formą oderwania się od codzienności, włączam ulubioną muzykę i odprężam się przy maszynie. Kiedy szef wysłał mnie na urlop macierzyński już w piątym miesiącu ciąży nie wiedziałam co ze sobą począć w domu. Któregoś dnia czytałam artykuł o kobiecie, która sama szyje swoim dzieciom ubrania, pomyślałam więc żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i też spróbować uszyć coś dla malucha. Zamówiłam kilka różnych wzorów najlepszej tkaniny na dziecięce śpioszki. Jest to tak zwana dresówka pętelka, bardzo miły w dotyku, bawełniany materiał nie podrażnia skóry dziecka i świetnie oddycha. Jeszcze tego samego wieczoru pierwszy śpioszek w przepiękne niebieskie słoniki był gotowy. Wiedziałam już co pomoże mi przetrwać kolejne tygodnie siedzenia w domu. W ciągu następnych dwóch miesięcy wykonałam chyba ze sto ubranek, we wszystkich możliwych wzorach i kolorach. W kolekcji znalazły się samochody, żaby, żyrafy, lizaki, arbuzy i wiele wiele więcej. Wszystko wykonałam z dresówki, bo w tę tkaninę wierzę najbardziej. Kiedy już sama stwierdziłam, że przesadzam z ilością ciuszków zdecydowałam się część odsprzedać innym mamom.

Każdy sposób na zabicie czasu jest dobry, a kiedy przynosi on jeszcze pozytywne skutki to już jest cudownie. Śpioszki z miękkiej tkaniny sprzedawały się na tyle dobrze, że postanowiłam nie wracaj już do pracy. Teraz zarabiam robiąc to co kocham i to nie wychodząc z domu.