Jaką umowę podpisujemy przy wynajmie samochodu?

Najczęściej firmy oferujące wynajem samochodów proponują nam zawarcie umowy cywilnoprawnej. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie takiej mowy, to powinniśmy ją dokładnie przeczytać i przejrzeć. Umowę taką musimy również wozić ze sobą, ponieważ to ona daje nam prawo do użytkowania samochodu, który nie jest naszą własnością.

Czy samochody z wypożyczalni są ubezpieczone?

Samochód do wynajęcia KatowiceNajczęściej wszystkie wypożyczalnie samochodów ubezpieczają swoje pojazdy od odpowiedzialności cywilnej. Wycenę wynajęcia samochodu wlicza się również dodatkowy pakiet podstawowy ubezpieczenia na wypadek jakiegokolwiek uszkodzenia samochodu. Natomiast jeśli chcemy mieć pewność, że auto jest ubezpieczone na każdy rodzaj uszkodzeń, to najlepiej jest wykupić dodatkowe pakiety ubezpieczeń. Będziemy mogli ubezpieczyć samochód na koła oraz podwozie, a także szyby. Dodatkowo warto ubezpieczyć auto od wypadku dla wszystkich osób, które podróżują samochodem. Ubezpieczenie od kradzieży jest również ważne i należy je wykupić, kiedy Chcemy wynająć auto z wypożyczalni. Możemy sami wybrać miejsce odbioru pojazdu, gdy decydujemy się na samochód do wynajęcia Katowice to miasto, które oferuje nam podstawienie auta wprost pod nasz dom albo też na lotnisko, gdy przylatuje my samolotem. Wiele osób, które często podróżuję liniami lotniczymi i nie ma do swojej dyspozycji auta w danym mieście, a bardzo go potrzebuję, to wtedy najczęściej decyduje się na dobrą wypożyczalnię aut oferującą wynajem na lotnisko.

Bardzo często wysokiej klasy wypożyczalnia samochodów dysponują zarówno samochodami osobowymi, ale także większymi rodzinnymi, a nawet busami. Niektóre wypożyczalnie oferujemy również wynajem samochodów dostawczych, z których głównie korzystają przedsiębiorcy. Auta osobowe, które możemy wynająć to samochody luksusowe oraz sportowe.