Jak zbudowane są drzwi przeciwpożarowe?

Przebywając w miejscach użyteczności publicznej czy też na terenie zakładów pracy, często zastanawiamy się w jaki sposób są one chronione np. przed wybuchem pożaru. Na takie systemy przeciwpożarowe składa się zazwyczaj wiele elementów, które są wykonane ze specjalnego typu materiałów, odpornych na wysokie temperatury i ogień. Dzięki temu w skuteczny sposób chronią one znajdujące się w takich miejscach osoby przed ryzykiem utraty zdrowia a nawet życia.

Solidne schronienie, czyli montaż specjalnych drzwi

solidne drzwi przeciwpożaroweJednym ze składników systemów przeciwpożarowych jest montaż odpowiednich drzwi. Są one wykonane ze specjalnych materiałów gwarantujących, że w razie pożaru można się za nimi schronić. Ich wnętrze posiada specjalne materiały, pochłaniające temperaturę oraz zapobiegające przedostawaniu się dymu. Zaś ich wierzchnia strona pokryta jest bardzo grubą blachą, odporną na płomienie. Wszystkie te elementy sprawiają, iż pomieszczenie w którym montowane są takie drzwi posiada najwyższy stopień ochrony przeciwpożarowej. Solidne drzwi przeciwpożarowe nie są tanie, gdyż wymagają one posiadania specjalistycznej wiedzy, umożliwiającej ich prawidłowy montaż. Dlatego też myśląc o ich zamontowaniu na terenie naszej firmy, powinniśmy powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie, posiadającej odpowiedni sprzęt, pomocny przy ich montażu. Najczęściej takie usługi są świadczone przez firmy w której zostały one zakupione. Sprawia to, że oprócz montażu otrzymujemy także kilkuletni okres gwarancyjny, będący zabezpieczeniem w razie jakichkolwiek uszkodzeń, wynikających z eksploatacji.

Jak widać, ochrona przeciwpożarowa to nie tylko systemy czujników czy zraszaczy ale także odpowiednie bariery, stanowiące realną przeszkodę dla ognia. Dzięki wyposażeniu naszego zakładu w odpowiednie drzwi, podniesiemy bezpieczeństwo swoich pracowników.