Jak wygląda czarter jachtu w Grecji?

Grecja to dla wielu Polaków bardzo atrakcyjne miejsce na wakacyjny urlop. Gwarantowana słoneczna pogoda, liczne plaże i ogólne nastawienie na turystów, w połączeniu ze stosunkowo niskimi cenami w ostatnich latach, wpływają na popularność tego kraju wśród turystów.

Czarterowanie jachtu w Helladzie

czarter jachtów w GrecjiObecnie wiele firm oferuje różnorodne wycieczki po tym kraju, zarówno w szczycie sezonu turystycznego, jak i wtedy, gdy turystów jest mniej, a pogoda wciąż sprzyja. Ze względu na położenie i klimat Grecji można w niej wypoczywać przy ładnej pogodzie od maja do października. Wśród tych firm coraz większa liczba oferuje czartery jachtów dla tych, którzy Grecję chcą poznać przede wszystkim od strony setek wysp, zatok, zatoczek i portów. Jest co oglądać, w Grecji jest około trzech tysięcy wysp, z czego tylko niewielka część jest zamieszkała. Dostępny czarter jachtów w Grecji oznacza minimum formalności przy wynajęciu nowoczesnego statku. Można wynająć zarówno mniejsze, jak i większe jednostki, zdecydować się na podróż samodzielną albo z doświadczonym na lokalnych wodach skiperem. Firmy oferujące czarter ułatwiają podróż maksymalnie, jachty są doskonale przygotowane do podróży, a do tego wynajmujący otrzymują liczne porady dotyczące rejsu, sprawdzania stanu wyposażenia czy postępowania w przypadku awarii bądź innych nieprzewidzianych zdarzeń. Pomocą służy również sam skiper, więc podróż jachtem nie jest rzucaniem się w nieznane, ale zostaje ułatwiona, tak aby można było się w pełni nacieszyć urlopem na wodzie.

Standardowy okres wynajęcia jachtu to tydzień, co wystarcza, żeby nabrać opalenizny, zobaczyć kilka portów i przynajmniej kilkadziesiąt wysp. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ten okres wydłużyć i spędzić na jachcie dwa lub trzy tygodnie.